Betonowy szał w wykończeniach wnętrz

Betonowy szał w wykończeniach wnętrz

 

Materiałem, który podbija pracownie projektowe i serca inwestorów jest beton architektoniczny. Można go nazwać materiałem XXI wieku. Trend do stosowania wykończeń w stylu industrialnym i surowym pozwala na szerokie zastosowanie betonu architektonicznego. Jest to materiał niezwykle wytrzymały i plastyczny, którego mogą powstać nie tylko wykończenia ścian, sufitów, czy podłóg. Beton architektoniczny we wnętrzach pojawia się również w postaci mebli, blatów, zlewozmywaków oraz umywalek. Wytwarza się też z niego inne elementy dekoracyjne do wnętrz.

Zalety betonu architektonicznego

beton architektoniczny we wnętrzachBaton architektoniczny jest odmiana betonu dekoracyjnego. Można z niego produkować gotowe panele na ściany i układać w każdym wnętrzu. Bez znaczenia, czy jest to kuchnia, salon, łazienka, czy korytarz. Jego struktura może być przez producenta dopasowana do oczekiwań klienta. Można uzyskać powierzchnie idealnie gładkie oraz charakterystyczne dla betonu porowate i zamazane. Stosując zbrojenie uzyskujemy produkty o bardzo wysokiej wytrzymałości. Przeciętna grubość płyty betonowej wynosi 2 cm ale produkowane są też bardzo cienkie panele wzmacniane włóknem szklanym, cyrkonem lub innymi tworzywami. Płyty betonowe są produkowane w wersji wodoszczelnej do kuchni i łazienek. Można je odpowiednio impregnować i wykorzystywać jako osłony ozdobne kominków. Ogromną zaletą jest możliwość barwienia płyt betonowych na różne kolory, co pozwala klientowi na dowolne konfiguracje barw w pomieszczeniach. Beton architektoniczny we wnętrzach pojawia się u najbardziej wymagających klientów. To za sprawą pojawienia się na rynku paneli 3D, które zaskakują ilością wzorów i możliwości. Na plus tych materiałów należy zapisać łatwość montażu i ewentualnej renowacji. Z betonu architektonicznego produkuje się elementy wykończeń wnętrz, a także przedmioty użytkowe w coraz większym zakresie. Wspomniane już blaty, meble, czy umywalki to tylko jak się okazuje wierzchołek góry lodowej. Z betonu powstają lampy, zegary, donice i ozdoby. Dzięki tak szerokiemu spektrum produkcji wyrobów z betonu architektonicznego istnieje możliwość dowolnej aranżacji wnętrz.

Beton architektoniczny w płytach występuje na rynku w bardzo szerokiej gamie. Każdy inwestor jest w stanie znaleźć odpowiednie produkty do swojego wnętrza. Jest to materiał dla ludzi, którzy lubią prostotę i jednocześnie są w stanie zaakceptować naturalne skazy betonowych powierzchni. To właśnie ta pozorna niedoskonałość jest zaletą wykonanych tą techniką wnętrz. Beton architektoniczny jest bardzo uniwersalny i można go zestawiać z różnymi stylami i technikami.