Bezpieczna terapia za pomocą hipnozy regresyjnej

 

Hipnoza jest uznaną techniką terapeutyczną. Pomaga w pokonaniu problemów natury psychicznej oraz z zrelaksowaniu się. Przede wszytkim w stanie hipnozy mózg przestawia się na zupełnie inne tory. Zmieniają się również reakcje całego ciała – oddech staje się spokojniejszy, a napięcie mięśni ustępuje. Hipnotyzerzy są przygotowani na wszelkie wyzwania. Posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie.

Czy seans hipnozy regresyjnej jest bezpieczny?

bezpieczna hipnoza regresyjnaNa temat hipnozy powstało wiele mitów. Z tego też powodu wiele osób obawia się wizyty u hipnotyzera. Warto jednak podkreślić, ze certyfikowany terapeuta posługujący się tą metodą ma obowiązek dbać o dobro swoich pacjentów. Wówczas hipnoza jest w pełni bezpieczna. Stan hipnotyczny charakteryzuje się zwiększoną świadomością własnych lęków, emocji i wypartych myśli. Zostaje zniesiona samokontrola, która normalnie uniemożliwia dotarcie do trudnych przeżyć i traum. Tak naprawdę hipnoza polega na bardzo głębokie relaksacji. Podczas seansu mięśnie rozluźniają się, serce zaczyna bić wolniej, a umysł przechodzi na zupełnie inny tryb funkcjonowania. Bezpieczna hipnoza regresyjna pozwala na przepracowanie trudnych emocji oraz traum. To również doskonała metoda radzenia sobie z przewlekłym stresem. Jednocześnie hipnotyzerzy podkreślają, że pacjent zachowuje pełną kontrolę nad tym co robi. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie można zmusić osoby zahipnotyzowanej do zrobienia czegoś, co byłoby sprzeczne z jej dążeniami i zasadami moralnymi. Każdy hipnotyzer na początku przeprowadza wywiad z pacjentem. Informuje go o tym, jak wygląda sesja terapeutyczna, pyta daną osobę o jej oczekiwania i ewentualne obawy. Warto podkreślić, że sesja terapeutyczna, podczas której pacjent zostaje poddany hipnozie, znacząco różni się od widowiskowych pokazów scenicznych. Zazwyczaj osoba poddawana hipnozie przyjmuje pozycję siedzącą lub półleżącą. Dla obserwatora z zewnątrz sesja wygląda na zwykłą rozmowę pacjenta z terapeutą. Hipnotyzer nie jest w stanie do niczego nas zmusić, to my decydujemy w jak głęboki trans wejdziemy. Możemy czuć się zatem w pełni bezpieczni.

Hipnoterapia pomaga w redukcji stresu oraz w przepracowaniu wszelkich traum. Dzięki umiejętnościom wykwalifikowanego hipnotyzera możliwe staje się ominięcie funkcji krytycznej umysłu. Dzięki temu pacjent przestaje bronić się przed napływem nieświadomych uczuć, myśli i wspomnień, które wcześniej były blokowane. W normalnych warunkach mechanizm obronne są tak silne, że wszelkie oddziaływania terapeutyczne skazane są na niepowodzenie.