Krystian Gru/ 16/ 2018 | 0

 

W najbliższym czasie w wielu firmach w całej Polsce odbywać się będą liczne wigilie firmowe. Jest to czas, gdy wszyscy mogą się ze sobą spotkać zintegrować i poznać jeszcze lepiej zarówno od strony pracowniczej jak i właścicieli. Jest to czas gdy pracodawca może podziękować swoim pracownikom za kolejny wspólny rok z nadziejami na jeszcze lepszy jaki bezie. dlatego robi się wigilię dla wszystkich pracowników, a jak wiadomo w niektórych firmach pracuje ich kilkaset, wiec jest to pewne wyzwanie logistyczne.

Zamawianie jedzenia na wigilię

catering wigilijnyJeżeli chodzi o organizację jedzenia na wigilię szczególnie pracowniczą to w czasach outsourcingu nikt praktycznie nie zabiera się za przygotowanie tego samemu. Wszystko zleca się firmom zewnętrznym, które tak na prawdę są dzisiaj o wiele lepiej przygotowane do wykonania danego zadania niż my sami. Dlatego też catering wigilijny jest dzisiaj bardzo popularny, bo nikt nie wyobraża sobie przygotowania dań wigilijnych dla kilkuset osób. Tak, wystarczy tylko telefon na kilka dni przed, ze chcemy zamówić konkretną ilość jedzeni i w wyznaczony dzień pracownicy z firmy cateringowej przyjadą i wszystko za nas przygotują. Dzięki temu my jako pracodawca nie musimy się martwić o to, że czegoś zabraknie lub będzie nie na czas, bo za wszystko odpowiedzialna jest firma cateringowa. Na szczęście  w Polsce jest ich bardzo duża ilość i tak na prawdę nie musimy się martwić, ze nie będziemy mieli jedzenia. Wystarczy tyko dać odpowiednio wcześniej znać i całą resztą się oni zajmą wraz ze wszelkimi sztućcami i napojami. W niektórych firmach są również napoje alkoholowe i robi się wtedy zdecydowanie większa imprezę, lecz musi się to odbywać poza godzinami pracy. Jest to zawsze bardzo wyczekiwany okres przez pracowników, bo mogą oni poznać się z innymi kolegami z innych działów i przy okazji lepiej poznać samych szefów i przełożonych, bo w luźnej atmosferze o wiele lepiej człowiek się czuje. Dlatego też zawsze zamawia się wysokiej jakości catering na takie przyjęcia by pracownicy byli zadowoleni, a oprócz tego kupuje się im również drobne upominki w postaci kwiatów czy też wina.

Jak widać pracodawcy bardzo mocno dbają o jakość firmowych wigilii, bo jeżeli będzie ona dobrze zorganizowana, to pracownicy będą o wiele lepiej podchodzić do same pracy. Dlatego też nie ma co oszczędzać na samym cateringu, bo lepiej jest zamówić najlepszej jakości jedzenie, bo wtedy każdy z pracowników czuje się bardziej doceniony i ma okazję zjeść niecodzienne potrawy, jakie oferują firmy cateringowe.