Jan Nowak Maj/ 12/ 2019 | 0

 

Plisy okienne są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ponieważ w pomieszczeniach biurowych najczęściej potrzebujemy, aby regulować odpowiednią ilość promieni słonecznych, która będzie przedostawać się do wewnątrz pomieszczenia. Roleta plisowana wyposażona została w praktyczny mechanizm, który pozwala na jej składanie oraz rozkładanie w dowolnej części. Możemy w ten sposób przysłonić tylko te część okna, która emituje zbyt duże nasłonecznienie i nie ograniczać sobie oglądania przestrzeni na zewnątrz.

Z czego produkuje się rolety plisowane?

roleta na wymiar plisowanaRolety plisowane najczęściej produkujemy z falistego materiału, który posiada różną gęstość, a także różną fakturę. Mogą być wykonana ze wzorem albo też posiadać jednolity kolor. Plisy posiadają również specjalne materiały, które zapewniają dla nas szereg korzyści. Osłony okienne można prać i są najlepszym rozwiązaniem do okien balkonowych albo do okien kuchennych. Zazwyczaj w kuchni najszybciej się po brudzą i dlatego ja tam stosujemy, ponieważ możemy je łatwo zdemontować i wrzucić po prostu do pralki. Plisy okienne są również jedynym rozwiązaniem, kiedy mamy niestandardowe wymiary okien lub kształt trójkąta albo trapezu czy nawet półokrągłe okna. Nowoczesna roleta na wymiar plisowana jest idealnym rozwiązaniem do okien plastikowych oraz drewnianych, ale także dużych okien aluminiowych. Dodatkowo wysokiej klasy plisy okienne mogą składać się z dwóch różnych rodzajów tkanin, które posiadają różne kolory oraz różne gęstości. Dzięki temu możemy doskonale dostosować stopień zaciemnienia w pomieszczeniu, aby kontrolować wpadające do środka z promienie słoneczne oraz chronić się przed spojrzeniami sąsiadów z naprzeciwka. Plisy okienne posiadają także różne systemy sterowania, ponieważ może to być łańcuch albo lina lub też sterowanie za pomocą pilota. Bardzo dużym atutem takich plis okiennych jest to, że możemy je bardzo łatwo zdjąć i bez problemu myć okna. Największymi zaletami plis okiennych jest to, że przede wszystkim chronią nas przed światłem oraz pomagają walczyć z upałem, ale także świetnie dekorują wnętrze.

Ich jedyną wadą jest to, że są zdecydowanie droższe od standardowych rolet, ale możemy je za to zakupić w różnej gamie kolorystycznej, ponieważ możliwości są praktycznie nieograniczone. Idealnie sprawdzają się w tradycyjnych wnętrzach, ale również tych nowoczesnych. Montują je właściciele mieszkań w blokach oraz w domach jednorodzinnych, ale także właściciele biur. W naszym domu wprowadzają przyjemny zmierzch w sypialni, a także spokojną atmosferę w salonie oraz pasują także do pokoju dziecięcego.