Dekoracja ścian – stare cegły

Aranżacja ścian w pomieszaniu jest bardzo ważnym elementem podczas projektowania wnętrz budynku, w którym mieszkamy. Ważne by wybór dekoracji tej powierzchni pięknie współgrał z resztą wystroju oraz z umieszczonymi w nim dodatków. W ostatnim czasie bardzo chętnie przez wielu domowników wykorzystywana jest stara cegła w celu nadania ciekawego wyglądu całym ścianom lub ich części na przykład narożników, czy kominków. A także przy użyciu cegieł można wymurować całkiem nową ścianę lub zaaranżować ją w dowolny sposób na zewnątrz domu.

Gdzie kupić wiekowe cegły na ścianę?

stare cegły na ścianę do kuchniBędąc właścicielem mieszkania na przykład w starej pięknej kamienicy, możemy w prosty i ciekawy sposób ozdobić ściany w pomieszczeniach. Efekt uzyskamy poprzez odsłonięcie muru podczas remontu poprzez usunięcie starego tynku ze ścian. Ważne, by po takiej czynności odpowiednio oczyścić i zaimpregnować cegły odpowiednim środkiem. Jednak w przypadku gdy mieszkanie lub dom to nowy budynek, również możemy stworzyć podobną piękną dekorację. Będziemy musieli jednak poszukać firmy, która specjalizuje się w profesjonalnej sprzedaży starej cegły pozyskiwanej z rozbiórki wiekowych budynków takich jak: pałace, fabryki, kamienice czy młyny. Cegła z pewnego źródła jest bardzo trwała i solidna dlatego warto sprawdzić firmę przed zakupem. Obecnie wciąż można spotkać wielu oszustów sprzedających tanie podróbki w wysokiej cenie. Koszt wiekowej cegły zapewne nie będzie należał do tanich jednak zwykłe egzemplarze cienkich płytek imitujących ten materiał, kupione w pierwszym lepszym markecie, nigdy nie zastąpią nam wiekowej oryginalnej cegły. Stare cegły na ścianę do kuchni stworzą we wnętrzu niepowtarzalny i przytulny klimat, którym będziemy chcieli się wszystkim pochwalić. Surowe wnętrze w stylu industrialnym lub rustykalnym będzie idealnym pomysłem na wystrój tego pomieszczenia. W przypadku niewielkich wnętrz cegłę można pomalować na kolor biały lub szary, co znacznie powiększy przestrzeń. Również podczas kupna możemy znaleźć cegły o różnym zabarwieniu od tradycyjnej czerwieni po jej przeróżne odcienie.

To, gdzie i w jaki sposób wykorzystamy cegły z rozbiórki, zależy tylko od naszej wyobraźni, ponieważ możliwości jest wiele. Montażem cegły możemy zająć się osobiście lub zlecić wykonanie prac profesjonalnej firmie. Największym walorem cegieł pozyskanych z rozbiórki jest to, że każda sztuka ma inny kształt oraz wymiar, często są przebarwione i uszkodzone. I to właśnie w nich jest najpiękniejsze i dlatego pozwala stworzyć nam oryginalną i ciekawą ścianę w naszym domu.