Efektywne izolacje natryskowe

Od bardzo dawna wiadomo, że termoizolacja w naszych domach to podstawa jeśli chcemy ponosić stosunkowo małe koszty za ogrzewanie. Jeśli zdecydujemy się na zbagatelizowanie spraw związanych z termoizolacją to z pewnością bardzo szybko to odczujemy już pierwszej zimy po wprowadzeniu się do nowo wybudowanego domu. Większość osób ociepla swoje domy przy użyciu styropianu. Niektórzy wyłamując się ze schematu decydują się na stosowanie wełny mineralnej. Warto jednak mieć na uwadze, że nie są to jedyne materiały na jakie możemy się zdecydować.

Skuteczne ocieplanie pianką PUR

ocieplanie pianką mazowieckieOstatnimi czasy bardzo dużo mówi się o skutecznej termoizolacji. Klasyczne rozwiązania oparte o styropian coraz częściej zaczynają być zastępowane przez inne materiały. Do takich zdecydowanie zaliczyć możemy piankę poliuretanową. Pierwszy raz pianka ta pojawiła się w użyciu w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Stosowano ją wówczas w Stanach Zjednoczonych podczas różnych misji kosmicznych. Z racji na swoje właściwości była ona idealnym rozwiązaniem do ocieplania promów kosmicznych czy też Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z biegiem lat popularność pianki rosła i zwiększało się również jej zastosowanie. Okazało się bowiem, że pianka poliuretanowa doskonale może sprawdzić się w przypadku ocieplania domów. Obecnie tysiące domów w całej Polsce jest ocieplonych przy użyciu takiej pianki. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Mazowieckie jest województwem, w którym takie rozwiązania są szczególnie popularne. Pianka poliuretanowa doskonale nadaje się obecnie zarówno do ocieplania poddasza jak i innych fragmentów naszego domu. Początkowo to jednak głównie poddasza były takimi piankami ocieplane. Wpływ na to miał fakt, że pierwsze wersje pianki poliuretanowej mogły być stosowane jedynie przy powierzchniach płaskich. Na poddaszu więc idealnie sprawdzały się po nałożeniu na posadzkę. Z biegiem czasu zaczęły jednak powstawać również inne odmiany pianki i obecnie można spotkać takie wersje, które sprawdzą się również przy ocieplaniu ścian.

Na dzień dzisiejszy na zastosowanie pianki poliuretanowej w ociepleniach zdecydowały się tysiące osób. Z reguły bardzo rzadko słyszy się negatywne opinie na temat takich rozwiązań. Pianka poliuretanowa jest obecnie ceniona nie tylko za swoją zdolność zatrzymywania ciepła w budynku ale również za swą wagę. Materiał ten jest niezwykle lekki co dodatkowo zachęca do jego stosowania. Z racji swojej wagi pianka poliuretanowa może być stosowana również w domach szkieletowych.