Główne cechy pomp ciepła

 

Powietrzne pompy ciepła pochłaniają ciepło z powietrza zewnętrznego. Ciepło to można następnie wykorzystać do ogrzewania grzejników, systemów ogrzewania podłogowego lub konwektorów ciepłego powietrza i ciepłej wody w domu. W przeciwieństwie do naziemnej pompy ciepła, powietrzna pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego w taki sam sposób, jak lodówka pobiera ciepło z jego wnętrza.

Pompa ciepła uzyskuje ciepło z powietrza

nowoczesne pompy ciepła - łódźMoże uzyskać ciepło z powietrza, nawet gdy temperatura jest tak niska jak -15 ° C. Pompy ciepła mają pewien wpływ na środowisko, ponieważ potrzebują prądu do działania, ale ciepło, które pobierają z ziemi, powietrza lub wody, jest stale odnawiane w sposób naturalny. Zalety powietrznych pomp ciepła Niższe rachunki za paliwo, zwłaszcza jeśli zastępujesz konwencjonalne ogrzewanie elektryczne niższa emisja dwutlenku węgla w domu, w zależności od tego, które paliwo zastępujesz dostawy paliwa nie są potrzebne wymagana minimalna konserwacja może być łatwiejszy w instalacji niż gruntowa pompa ciepła. W przeciwieństwie do innych miast gdzie instalowane są nowoczesne pompy ciepła – łódź to miejsce gdzie dostarczają ciepło w niższych temperaturach przez znacznie dłuższy okres. System powietrze-woda rozprowadza ciepło poprzez system centralnego ogrzewania. Pompy ciepła pracują znacznie wydajniej w niższej temperaturze niż standardowa instalacja kotłowa. Dzięki temu są bardziej odpowiednie dla systemów ogrzewania podłogowego lub większych grzejników, które oddają ciepło w niższych temperaturach przez dłuższy czas. System powietrze-powietrze wytwarza ciepłe powietrze, które cyrkuluje wentylator, aby ogrzać dom. Jest mało prawdopodobne, aby dostarczyły ci również ciepłej wody. Aby stwierdzić, czy pompa ciepła będąca źródłem powietrza jest dla Ciebie odpowiednia, należy rozważyć kilka kluczowych pytań: Czy masz gdzieś to położyć? Będziesz potrzebować miejsca poza domem, w którym jednostkę można przymocować do ściany lub postawić na ziemi. Będzie potrzebował dużo przestrzeni wokół niego, aby uzyskać dobry przepływ powietrza. Słoneczna ściana jest idealna. Czy twój dom jest dobrze izolowany?

Ponieważ powietrzne pompy ciepła działają najlepiej przy wytwarzaniu ciepła w niższej temperaturze niż tradycyjne kotły, ważne jest, aby Twój dom był dobrze izolowany i zabezpieczony przed przeciągiem, aby system grzewczy był najbardziej wydajny. Jakie paliwo wymienisz? System zwróci się znacznie szybciej, jeśli zastąpi system ogrzewania elektrycznego lub węglowego. Pompy ciepła mogą nie być najlepszą opcją dla domów korzystających z gazu sieciowego.