Innowacyjne drukowanie UV w Gdyni

Innowacyjne drukowanie UV w Gdyni

 

W czasach gdy technologia rozwija się w zastraszającym tempie warto być na bieżąco i korzystać z dobrobytu jaki mamy mamy okazję oglądać na własne oczy. Samochody same jeżdżą, telefony same wiedzą czego chcemy i wszystko powolutku staje się zmechanizowane. Co róż wymieniamy przedmioty na lepszy model lub ulepszamy je.

Pozytywne aspekty drukowania metodą UV

drukowanie uv gdyniaPrzykładem jest na przykład drukarka. Teraz w dużych miastach możemy  spróbować wielu nowoczesnych technologii. Na przykład drukowanie uv gdynia a raczej jej mieszkańcy mają bardzo utrwalone. Technologia drukowania UV jest innowacyjna a jednocześnie podobna do tradycyjnych drukarek jakie każdy z nas miał jeszcze stosunkowo niedawno w domu. Zasada jest taka sama jak w tych drukarkach na atrament a polega na tym , że głowice napylają krople tuszu na materiał, który aktualnie drukujemy. Jest to metoda wymyślona stosunkowo niedawno. Wykorzystuje się w niej tusze polimerowe a cały wydruk utrwala się nadrukiem światła UV. Promieniowanie UV zaś jest początkiem procesu polimeryzacji nadrukowanego tuszu, daje to fantastyczny efekt utwardzenia tuszu na płaszczyźnie. Na wydrukowanym materiale pozostaje mocny i trwały wydruk w postaci cienkiej cienkiej warstwy kolorowego plastiku. Zatem nie różni się to od tradycyjnej drukarki zbytnio. Wykorzystuje tylko inne tusze i naświetla wydruk promieniowaniem UV. Drukowanie oczywiście jest możliwe na wielu materiałach. Jedyny warunek jest taki, ze musi on być płaski. Przykładem takiego materiału to płyty PCV, kartony, di bondy, plexy i inne tego typu materiały. Metoda idealnie sprawdza się do drukowania materiałów wielkoformatowych. Przy produkcji wszelkiego rodzaju plakatów reklamowych czy informacyjnych. Bardzo często używane jest w okresie wyborów czy parlamentarnych czy innych. Jakość takiego wydruku jest doskonała. Kolory są wyraziste i ostrości również nie można nic zarzucić. Jest bardzo trwała. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby pod wpływem czasu kolor wyblakł. Jest bowiem niezwykle trwały. Kolejnym z licznych pozytywów jest to, iż metoda ta jest całkowicie bezpieczna i dba o środowisko gdyż podczas druku nie wydzielają się absolutnie żadne substancje szkodliwe. Dzięki tym wszystkim pozytywnym aspektom  drukowanie UV jest jedną z najbardziej popularnych metod drukowania.

Decydują się na nią największe agencje reklamowe i pozostali reklamodawcy również. Jest to budujące i rozwijające,że powstają takie pro ekologiczne i właściwie pro społeczne produkty, które dbają zarazem o środowisko jak i o odbiorców. Jest to dowód, iż można szukać rozwiązań na pozostałych aspektach codziennego funkcjonowania.