Jak działa aktywna piana?

 

Czyszczenie aktywną pianą to sposób na nieinwazyjne czyszczenie powierzchni podatnych na zarysowania, takich jak na przykład lakier samochodowy. Z jednej strony, są to powierzchnie bardzo podatne na trwałe i trudne do usunięcia zabrudzenia, z drugiej – szorowanie w tym przypadku mogłoby doprowadzić do trwałego i bardzo widocznego uszkodzenia lakieru naszego auta.

Jakie pianownice od myjek są najlepsze?

pianownica do myjkiMało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa lakier naszego samochodu. Przede wszystkim stanowi on główną barierę ochronną dla karoserii, chroniąc ją przed atakami korozji czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Z drugiej, pełni on funkcję estetyczną, gdyż to po wyglądzie lakieru i jego połysku zazwyczaj oceniamy stan danego auta. Lakier ma to do siebie, że jest bardzo podatny na zarysowania czy odpryski, dlatego też czyszczenie samochodu wymaga odpowiedniego podejścia. Pod żadnym pozorem nie można lakieru szorować, gdyż bardzo łatwo mogą wtedy powstać bardzo widoczne zarysowania. Lepszym rozwiązaniem jest aktywna piana, stosowana na przykład w myjniach samochodowych, która usuwa nawet zaschnięte zabrudzenia bez konieczności szorowania zabrudzonych powierzchni. Aby jednak korzystać z tego sposobu mycia auta, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt, taki jak pianownica do myjki. Jest to specjalne urządzenie do czyszczenia na różnych, trudno dostępnych lub wrażliwych powierzchniach, szczególnie tych na powietrzni karoserii samochodu. Przy pomocy pianownic skutecznie wyczyścimy między innymi szyby, lusterka, oraz felgi czy opony naszego samochodu. Oczywiście przy pomocy pianownic można czyścic także elementy i powierzchnie nie związane z motoryzacją, pod warunkiem oczywiście, że mogą one być czyszczone przy użyciu aktywnej piany. Pianownice to takie urządzenia, które mogą się pomiędzy sobą bardzo różnić, szczególnie pod względem wyglądu, powierzchni zbiorników na środki czyszczący, oraz oczywiście dodatkowymi akcesoriami dołączonymi do zestawu sprzedażowego. Łączy je jednak zastosowanie oraz możliwości, wszystkie też do czyszczenia wykorzystują silnie spieniony roztwór detergentów, dzięki czemu mogą się nadawać do czyszczenia nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Jeżeli zależy ci na bezpiecznym, ale i skutecznym czyszczenia Twojego samochodu, dobrym pomysłem jest wyposażenie się w urządzenia wykorzystujące do czyszczenia aktywną pianę. Jest to skuteczny i bezpieczny sposób na utrzymanie auta w czystości, który nie grozi porysowaniem lakieru samochodu.  Aktywna piana, wytworzona na podstawie detergentów, jest w stanie usunąć wszystkie trudne zabrudzenia bez konieczności szorowania.