Jak wygląda Romet Gazela?

Romet jest polskim producentem rowerów oraz osprzętu. Na rynku jest nieprzerwanie od ponad pięciu dekad, a na jednośladach tej firmy jeździ już trzecie pokolenie, co świadczy o sporej dozie zaufania ze strony klientów. Romet jest firmą, która tworzy dla wszystkich, toteż w ofercie znajdziemy nie tylko rowery męskie, ale także damskie oraz dziecięce. 

Klasyczna Gazela 1 od Rometu 

klasyczny romet gazela 1Na szczególne wyróżnienie zasługuje linia damskich rowerów, ponieważ niewielu producentów decyduje się na stworzenie modeli dedykowanych wyłącznie paniom. Jednym z flagowych produktów jest Gazela 1, czyli rower trekkingowy, który sprawdzi się zarówno w przypadku początkujących, jak i doświadczonych cyklistek. Jego bazą jest solidna, ale lekka, aluminiowa rama, wsparta na kołach w rozmiarze dwudziestu sześciu cali. Jeżeli chodzi o napęd to do dyspozycji mamy dwadzieścia jeden biegów, dzięki czemu pokonywanie małych wzniesień i wjazdy „pod górkę” będą znacznie ułatwione. Warto wspomnieć także o amortyzowanym widelcu, który bez trudu poradzi sobie z nierównościami terenu oraz mniejszymi przeszkodami. Klasyczny Romet Gazela 1 ma także dodatkowe wyposażenie w postaci osłony łańcucha, przedniego i tylnego błotnika, podpórki, a także kompletu oświetlenia. Zaś jeśli chodzi o hamulce to w Gazeli znajdziemy niezawodne V-Brake, które spisują się doskonale niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Ten jednoślad jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każda pani będzie mogła optymalnie dopasować rower do swoich preferencji. Waga roweru to niewiele ponad piętnaście kilogramów, co sprawia, że doskonale się prowadzi i łatwiej jest pokonywać zakręty. Gazela 1 jest jednym z najtańszych rowerów damskich na rynku, a jego cena oscyluje w granicach tysiąca-tysiąca stu złotych. Nie ma co ukrywać, że cena jest tu bardzo istotna, bowiem damskie rowery konkurencyjnych firm są droższe nawet o kilkaset złotych. Ale jeśli nie widać różnicy w jakości, to nie ma sensu płacić więcej tylko z tego względu, by mieć jednoślad z bardziej znanym logotypem.

Jeżeli szukamy niedrogiego, damskiego roweru, który sprawdzi się zarówno w przypadku doświadczonych, jak i mniej doświadczonych rowerzystek, to Gazela 1 jest zdecydowanie najlepszą propozycją. Najważniejszymi zaletami tego modelu są kompletne wyposażenie oraz bardzo atrakcyjna cena. To właśnie decyduje o tym, że Gazela jest nieprzerwanie jednym z najchętniej kupowanych rowerów trekkingowych, a sytuacja na rynku nie wskazuje, by miało się to zmienić.