Jaki jest koszt deratyzacji?

 

Każde większe polskie miasto ma kłopoty ze szczurami. W miastach szczury mają nie tylko pod dostatkiem pożywienia, ale również miejsc w jakich mogą się bezpiecznie schronić i rozmnażać. Skrupulatnie z tego korzystają, wchodząc do naszych piwnic, garaży, a nawet domostw. Tylko profesjonalni deratyzatorzy będą sobie w stanie z nimi poradzić.

Śląscy specjaliści od profesjonalnej deratyzacji

profesjonalna deratyzacja - ŚląskOdszczurzanie to kwestia, która leży na sercu każdemu miastu, gdyż szczury stanowią poważny problem. Głównie sanitarny, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W tym przypadku warto wspomnieć, że to właśnie te gryzonie są odpowiedzialne za różnego rodzaju epidemie, na skutek których wymarły setki tysięcy osób. W tym epidemię dżumy i cholery. Szczury z racji swej wysokiej odporności, często same nie zapadają na choroby, ale stają się ich nosicielami. To poważny problem, ponieważ nie istnieje skuteczny sposób na kontrolowanie populacji szczurów, jedynym na nią „sposobem” jest ich eksterminacja. Deratyzację powinno się wykonywać systematycznie i tak właśnie jest w większych miastach. Profesjonalna deratyzacja – Śląsk jest regionem, w którym bez najmniejszego problemu nawiążemy współpracę z fachowcami z tej branży. Zajmą się oni nie tylko zamieszkałymi przez szczury piwnicami, ale również wszelkimi innymi miejscami, w których możemy je spotkać. Podstawowe działanie w kwestii odszczurzania sprowadza się do wyłapania poszczególnych osobników, ale również do rozstawienia plastikowych klatek ze specjalnie spreparowanym pożywieniem. Z reguły jest ono zatrute wysoce trującymi substancjami, w dużych dawkach. Innym sposobem odszczurzania jest wysypywanie specjalnego, kolorowego granulatu, który przypomina gryzoniom słodycze, a w rzeczywistości jest zatrutym jedzeniem. Jest to jedna ze skuteczniejszych i bardziej nowoczesnych metod. Podobnie jest w przypadku stosowania różnego rodzaju gazów, głównie ozonu, który ma niezwykle silne działanie biobójcze. Jest to metoda bardzo humanitarna metoda, która robi się coraz bardziej popularna, również ze względu na niski koszt. Jej wadą jest jednak fakt iż nie jest skuteczna w otwartym terenie, jednak ta usługa z reguły nie jest wykonywana w otwartej przestrzeni.

Odszczurzanie jest konieczne nie tylko w przypadku, gdy zetknęliśmy się z pojedynczymi osobnikami. Najlepiej przeprowadzać je profilaktycznie, gdyż szczury mogą żyć w naszych piwnicach, czy garażach zupełnie niepostrzeżenie. Po prostu są ostrożne i dobrze wiedzą jak unikać człowieka i jak się przed nim skutecznie ukrywać.