Jakie tornistry są teraz w modzie?

Jakie tornistry są teraz w modzie?

 

Już niedługo po raz kolejny wybije data pierwszy września. Dzieci pójdą do szkoły. Niektórzy usłyszą swój pierwszy dzwonek. Zdenerwowani rodzice pierwszoklasistów szykują im wyprawkę szkolną wybierając wszystko to, co najlepsze. Podstawowym elementem, w który koniecznie trzeba się zaopatrzyć jest tornister do szkoły. Dawniej był tylko jeden model. Dziś natomiast moda jest zmienna i do wyboru mamy szereg różnych wzorów tornistrów. Jaki dziś jest najbardziej popularny?

Tornister Herlitz Smart – modny i sprawdzony

sprawdzony tornister herlitz smartJest to model, który jest najchętniej kupowany przez rodziców dzieci uczęszczających do klas jeden – trzy. Dzieci nosząc je czują ogromną wygodę. Marka ta posiada szeroką gamę projektów kolorystycznych, dlatego każde dziecko wyszuka dla siebie odpowiedni styl. Kolory te nie blakną, a tornister można swobodnie czyścic, dlatego warto jest go kupić już od pierwszej klasy, ponieważ starczy na kilka lat. Sprawdzony tornister Herlitz Smart oprócz tego, że posiada bogatą i żywą kolorystykę, która jest zadowalająca dla uczniów, to jeszcze wpływa pozytywnie na komfort związany z jego noszeniem. Niewątpliwie najważniejszą zaletą jest to, że jest ergonomiczny. Zdrowy kręgosłup jest najważniejszy dla ucznia noszącego ciężary na plecach. Tornister Herlitz Smart amortyzuje wszelkiego rodzaju naciski podczas chodzenia, a ponadto posiada budowę idealnie dopasowaną do pleców każdego dziecka. Wpływa to pozytywnie na sposób chodzenia z plecakiem. Kręgosłup jest ułożony prosto, bez jakichkolwiek skrzywień. Materiał, z którego jest stworzony, przepuszcza powietrze. Szczególnie jest to ważne przy plecach, gdzie skóra się najczęściej poci. Pozwala więc to uniknąć wszelkich przeziębień wynikających z przewiania przepoconego ciała. Większą część materiałów stanowi poliester. Ergonomiczny tornister dla pierwszoklasisty posiada regulowane szelki, dzięki czemu każde dziecko może nosić ten tornister. Dodatkowo, na tych szelkach znajdują się odblaski. Tornister posiada odblaski również z tyłu, co stanowi znaczne bezpieczeństwo szczególnie, kiedy wychodzi z domu zimą oraz wraca po południu, kiedy robi już się ciemno. Dziecko jest widoczne na ulicy.

Plecak jest stosunkowo lekki, a jego waga nie przekracza jednego kilograma. To mało, jak na tornister dla pierwszaka. Oprócz tego jest bardzo stabilny zarówno na plecach, jak i na podłodze. Posiada nóżki plastikowe, które stabilizują tornister, który się nie przewraca na boki. Wysokość jego nie przekracza trzydziestu centymetrów, szerokość dwudziestu, a głębokość piętnastu. Jest więc odpowiedni dla każdego ucznia.