Lekka konstrukcja stalowa hali do gry w tenisa

Lekka konstrukcja stalowa hali do gry w tenisa

 

Jeśli posiadamy boisko do gry, np. w tenisa, nie musimy inwestować w budowę dużej hali, aby móc korzystać z niego także w zimie. Kwestia odpowiedniego pomieszczenia została sprytnie rozwiązana, za pomocą lekkich konstrukcji, których montaż trwa tylko kilka dni. Są to metody sprawdzone i wykorzystywane głównie w Niemczech, lecz także w Polsce znajdują swoich zwolenników. Ich liczba stale rośnie, dlatego na rynku nie brak jest ofert, które zawierają projektowanie tego typu konstrukcji oraz stawianie jej w pobliżu boiska.

Hala o lekkiej konstrukcji stalowej

hale tenisowe lekkiej konstrukcjiTypowa hala sportowa posiada murowane ściany, a także grube zbrojenia oraz fundamenty, a nad nimi wylewki. Hale tenisowe lekkiej konstrukcji są zbudowane inaczej. Nie tworzy się fundamentu pod całym obrysem budynku, jedynie pod jego niewielką częścią. Mowa tutaj głównie o miejscach, które stykają się bezpośrednio z podłożem. Trzeba dodać, że cała konstrukcja składa się ze stelaża, który jest odpowiednio powlekany materiałem lub lub lekkimi stopami aluminium. Dla każdego, kto chciałby posiadać taką halę do tenisa dodam, że według mnie materiał jest lepszym wyjściem. Po pierwsze jego cena jest dużo niższa, co zauważymy nawet bez wstępnego kosztorysu, a po drugie, w takiej hali panują lepsze warunki termiczne. Materiał jest przewiewny, lecz nie przepuszcza ani wody, ani śniegu. Podczas budowania takiej hali zwróćmy uwagę na to, aby stelaż był dość gęsty na szczycie hali. Musi również posiadać spadzisty dach. Nie zawali się pod naporem śniegu, nawet jeśli opady będą bardzo intensywne. Na dodatek nadmiar śniegu będzie bez przerwy usuwany metodą mechaniczną, poprzez zsuwanie go. Najprostsze sposoby działają najlepiej. Przy okazji projektowania takiej hali warto zaznaczyć, czy chcemy mieć połączenie elektryczne. Nie jest to trudne do zrobienia i zazwyczaj zajmuje nie więcej niż dwa dni. Kwestia doboru odpowiedniego fachowca.

Budowa takiej hali to koszt rzędu dwudziestu tysięcy złotych. Nie jest to dużo, ponieważ budowa podobnej, lecz o cięższej konstrukcji kosztuje nawet dziesięciokrotnie więcej. Jeśli chcesz grać w tenisa przez cały ok, możesz zamówić taką halę, a specjaliści od wykonywania takich budynków stworzą go dla Ciebie, spełniając Twoje oczekiwania. Możliwość skorzystania z energii elektrycznej sprawi, że nawet w ciągu nocy będzie można bezproblemowo grać. Takie hale pasują na działki prywatne oraz do użytku publicznego. Decydują się na nie często zawodowi sportowcy, lecz także pasjonaci sportu, jakim jest tenis.