Nowa alternatywa dla palenia – waporyzacja

Nowa alternatywa dla palenia – waporyzacja

Od pewnego czasu, widzimy jak waporyzjacja staje się popularna i zaczyna podejmować walkę z tradycyjnym paleniem nie tylko, jeśli mówimy o papierosach, ale także o całej maści ziół lecznicznych czy suszów konopnych. Ta względnie nowa technologia, polega na podgrzaniu zioła do odpowiedniej temperatury, aby wydzielić substancje aktywne wraz z parą wodną, ktorą poźniej inhalujemy. Caly sekret polega na uniknięciu spalania i powstania szkodliwych, rakotwórczych substancji.

Czym są waporyzatory i ile kosztują?

waporyzatory - cenaNo dobrze, po krótce wiemy jak wygląda proces waporyzacji, teraz warto pochylić się nad tym, jakich urządzeń używać, aby poprawnie się inhalować. Urządzenie służące do waporyzacji to – tak, zgadliście – waporyzator. Wyróżniamy dwa typy: Stancjonary (duże urządzenie, zazwyczaj znajdujące się w coffeeshopach) oraz przenośny. Drugi typ jest znacznie popularniejszy, bardziej poręczny i zdecydowanie tańszy. W zupełności wystarczy on do rekreacyjnego użytku. Wygląda on podobnie jak elektroniczny papieros, stary iPod lub coś w tym stylu. Na ogół jest to prostokątne urządzenie, dobrze wykonane i ładnie wtapiajce się w otoczenie. Następna ważna rzecz, jeśli chodzi o przenośne waporyzatory – cena. Oczywiście cena rózni się w zależności od możliwości, natomiast uśredniając najtańsze waporyzatory możemy znaleśc już za 200-250 zł. Topowe modele, które pozwalają nam ustawić precyzyjną tempereaturę, idealną dla naszego suszu, posiadające dydykowane mobilne aplikacje to koszta rzędu 1000 PLN. Na koniec, warto pochylić się nad zaletami oraz przewagą waporyzacji nad paleniem. Przede wszystkim – zdrowie. Podczas waporyzacji, nie dochodzi do procesu spalania, a co za tym idzie, nie wytwarza się tlenek węgla oraz ponad 100 toksycznych substancji, z których ponad 40 jest rakotwórczych. Redukcja szkodliwych substancji wynosi tu 95%! Z innych zalet warto wymienic wydajność waporyzacji (nawet do 4x bardziej wydajna), walory smakowe(ponieważ nie ma spalania, uwialniamy pełen bukiet smaku i zapachu suszu) oraz dyskrecja i długoterminowa oszczędnośc.

Jak widać, waporyzacja ma szereg przewag nad tradycyjmym paleniem. Zupełnie inny process, zachodzący w waporyzatorze, powoduje, że praktycznie wszyskie szkodliwości palenia zostały wyeliminowane. Jasne, waporyzacja to coś, w co trzeba początkowo zainwestować. Jednakże, po kilku miesiącach myśle, że inwestycja nam się zwróci. Rzeczą warto odnotowania jest fakt, że na własnym zdrowiu nie ma co oszczędzać. Dla osób przyjmujących np. susz CBD jest to bardzo dobry wybór, zdecydowanie lepszy niż tradycyjne spalanie suszu.