Ocieplanie budynków tynkiem

Ocieplanie budynku tynkiem, bądź przy użyciu styropianu, a następnie położenie zaprawy tynkarskiej jest bez wątpienia bardzo istotne, jeśli chodzi o zachowanie bilansu cieplnego budynku. Budynek ocieplony wymaga znacznie mniej ogrzewania, niż budynek, który nie ma wykonanego ocieplenia. Z tego samego względu oddaje on znacznie mniej ciepła do atmosfery, niż budynek bez termomodernizacji. Z tego też powodu niezwykle ważną rzeczą jest wykonanie tego rodzaju usprawnienia w celu zaoszczędzenia na ogrzewaniu.

Taśma tynkarska, jako niezbędny element ocieplenia

pomarańczowa taśma tynkarskaPrzy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac związanych z ociepleniem budynku ważne jest wyposażenie się we wszystkie niezbędne akcesoria. Jednym z nich jest pomarańczowa taśma tynkarska. Wykonana jest ona ze specjalnego rodzaju tworzywa. Ma ona warstwę cienkiej i delikatnej siatki dzięki czemu umożliwia precyzyjne doklejenie jej w trudno dostępne miejsca. Ponadto taśma tynkarska dzięki swojej unikalnej strukturze jest niezwykle cienka. Pozwala to na łatwe i bezproblemowe docięcie jej w każdym możliwym miejscu. Inną unikatową cechą taśmy tynkarskiej jest jej powłoka przylepna oraz rodzaj kleju, którym jest pokryta. Dzięki temu jest ona w stanie bez większego problemu trzymać się powierzchni o nierównej strukturze, takich jak otynkowane mury, mury wykonane z cegły. Jednocześnie jest ona bardzo odporna na działanie czynników zewnętrznych. Możemy mieć zatem pewność, że nie odklei się ściany pod wpływem działania na nią promieni słonecznych, czy też pod wpływem ciągłych opadów deszczu, czy też śniegu. Jednocześnie zachowuje ona swoje właściwości niezależnie od temperatury. Jest ona bowiem bardzo elastyczna, więc dopasowuje się swoim kształtem do powierzchni, a także zmienia się pod wpływem temperatury. Wykonując ocieplenie naszego budynku, bądź inne prace wymagające użycia taśmy tynkarskiej powinniśmy pamiętać, że nie nadaje się ona do użycia na powierzchniach gładkich, czy też powierzchniach wykonanych z tworzyw sztucznych.

Przez co taśma tynkarska nie powinna być używana do innych prac, niż te wskazane powyżej. Użycie taśmy tynkarskiej do innych celów może skutkować porysowaniem, a nawet uszkodzeniem powierzchni danego przedmiotu. Z tego też powodu za każdym razem należy się upewnić, że dana powierzchnia może być wykorzystana do przymocowania taśmy. Jeżeli mamy wątpliwości zawsze możemy sprawdzić informację na ten temat na stronie internetowej producenta. Powinna ona zawierać informacje do jakich powierzchni możemy stosować produkt.