Ogrzewanie przy pomocy promienników

Ogrzewanie przy pomocy promienników

 

Jeśli chcemy obniżyć koszty ogrzewania, to powinniśmy uszczelnić cały budynek. Jeśli budynek jest szczelny, to mamy mniejsze straty ciepła, dzięki temu ogrzewanie takiego budynku nie jest aż tak kosztowne. Niestety nie każdy budynek da się uszczelnić. O ile uszczelnienie zwykłego domu jednorodzinnego jest dość proste, ponieważ wystarczy tylko mienić okna i drzwi na szczelniejsze, to uszczelnienie dużej hali przemysłowej jest bardzo trudne. W takim przypadku musimy poszukać tańszego rodzaju ogrzewania.

Jak ogrzewać obiekty przemysłowe?

promiennik podczerwieni przemysłowyTradycyjne ogrzewanie konwekcyjne nie jest na tyle wydajne, aby wystarczająco ogrzać całą halę. Oczywiście jest to możliwe, ale zużycie energii będzie tak duże, że ogrzewanie będzie nieopłacalne. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest znalezienie innego rodzaju ogrzewania. Musi to być takie ogrzewanie, które jest bardzo wydajne, a jednocześnie energooszczędne. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Najlepszym z nich są promienniki. Promiennik podczerwieni przemysłowy charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, dzięki temu idealnie nadaje się do ogrzewania tego typu budynków. Dużą zaletą promienników podczerwieni jest to, że pozwalają na podgrzanie powietrza dokładnie tam gdzie tego potrzebujemy, w ten sposób nie marnujemy niepotrzebnie energii potrzebnej do zasilania promienników. Przemysłowe promienniki podczerwieni zasilane są energią elektryczną. Promienniki montowane są bezpośrednio do sufitu, lub tuż pod nim na bardzo wytrzymałych łańcuchach. Dzięki temu nie zajmują przestrzeni użytkowej, a także są dużo mniej narażone na zniszczenia. Promienniki wykonane są z materiałów, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu świetnie nadają się do ogrzewania hal przemysłowych. Wszystkimi promiennikami sterujemy przy pomocy jednego panela sterującego. Dzięki temu mamy wszystko w jednim miejscu, nie musimy ustawiać każdego promiennika osobno, co byłoby bardzo czasochłonne.

Kwota potrzebna do zakupu jednego promiennika o bardzo dużej wydajności to około pięćset złotych. Jeden taki promiennik jest w stanie ogrzać powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Dzięki temu że jest to w stu procentach ekologiczne ogrzewanie, to możemy postarać się o dofinansowanie, które umożliwi nam zakup takich promienników. Promienniki są bardzo łatwo dostępne, możemy je zamówić chociażby przez internet, prosto ze strony ich producenta. Na promienniki dostaniemy kilkuletnią gwarancję producenta.