Oznaczanie produktów za pomocą tabliczek

Oznaczanie produktów za pomocą tabliczek

 

Produkcja maszyn wymaga ich oznaczenia w sposób przejrzysty i trwały. Umieszczenie nazwy firmy i numeru seryjnego produktu może zostać wykonane za pomocą farby lub lakieru. Sposób ten jest nietrwały i z czasem przestanie być czytelny, a nawet stać się zupełnie niewidoczny. W oczach klienta producent okazuje w ten sposób brak profesjonalizmu i zainteresowania długimi relacjami handlowymi. Także procedura serwisowania lub gwarancji, może przez to zostać utrudniona. Zabezpieczyć się przed tym można stosując oznaczenie za pomocą tabliczek.

Grawerowane tabliczki z metalu

tabliczka metalowaTrwałość oznaczeń produktu, który służyć ma klientowi przez lata, powinna być jednym z priorytetów przed przekazaniem go do miejsca przeznaczenia. Sposobem, który może w tym pomóc są tabliczki. O ile lakierowanie czy malowanie proszkowe może nie wytrzymać próby czasu, o tyle grawer jest o wiele trwalszy. Wielokrotne mycie i narażanie zewnętrznych elementów maszyny na wpływ warunków środowiska w jakim funkcjonuje, nie sprzyjają umieszczaniu na powierzchni zewnętrznych powłok niczego, co z biegiem czasu okazać się może istotne. Dotyczy to modelu i numeru seryjnego urządzenia, roku produkcji oraz oczywiście nazwy producenta. Normą więc powinno być zastosowanie w takim przypadku grawerowanej tabliczki z metalu. Wykaże się ona trwałością na lata, dzięki czemu w razie usterek łatwo znaleźć będzie można części zamienne, a także skontaktować się z producentem. Tabliczka metalowa ma niewielkie rozmiary i kolorystyką pasuje do materiałów wykonania maszyny. Tym samym wydaje się o wiele rozsądniejszym wyborem niż kolorowy i krzykliwy napis na boku. Poza tym projekt graweru może być dowolny, więc umieszczenie loga producenta nie stanowi problemu. Można również wybrać z czego tabliczki takie zostaną wykonane. Najpopularniejszymi materiałami są aluminium oraz stal kwasoodporna. Oba wykazują się dużą trwałością, przy czym stal jest lepszym wyborem, jeśli tabliczka umieszczona zostanie na urządzeniu działającym w trudnych warunkach i narażonym na uszkodzenia mechaniczne.

Wykazując się profesjonalizmem i troską o przyszłe potrzeby klienta, warto rozważyć oznaczanie produkowanych urządzeń w sposób trwalszy niż malowanie proszkowe albo lakierowanie. Rozsądnym wyjściem wydaje się więc zastosowanie metalowych, grawerowanych tabliczek. Wykazują się one nie tylko odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Pozwalają również na utrzymanie estetycznego wyglądu konstrukcji, przy zastosowaniu jedynie małego elementu.