Piękna kreska czyli zalety trwałego makijażu

Nie wiele jest kobiet, które nie chciałyby niczego w swojej urodzie poprawić. Przeważnie każda z nas znajduje coś, co jej zdaniem można by ulepszyć. Spędzamy przed lustrem całkiem sporo czasu w nadziei, że uda nam się poprawić niedoskonałości natury. I choćby nie wiem jak bardzo było to bezzasadne, jeżeli same nie zmienimy zdania, nikt nas nie przekona, że wcale tego nie potrzebujemy.

Trwały makijaż dla zabieganych kobiet

makijaż trwały

Prawda jest taka, że nie ma takiego zjawiska jak kobieta idealna i dotyczy to również wyglądu zewnętrznego. Możemy w miarę obiektywnie stwierdzić, że dana kobieta posiada regularne rysy twarzy, kształtny nos czy pięknie zarysowane oczy lecz nie oznacza to, że każdy uzna jej urodę za idealną gdyż jest to kwestia indywidualnych upodobań. Czy warto zatem zmagać się z naturą celem osiągnięcia upragnionego ideału jeżeli nie mamy pewności co nim tak naprawdę jest?  Nie tylko nie warto ale wręcz nie należy. Jedynymi osobami, którym mamy się podobać i które mają akceptować nasz wygląd jesteśmy my same. Nic nie poprawi kobiecie urody tak skutecznie jak poczucie własnej wartości, świadomość swojego ciała i naturalnego wdzięku. Pewne siebie kobiety, znające swoją wartość daleko dalej niż tylko to co widać na zewnątrz, wiedzą doskonale co i jak poprawić i zawsze robią to tylko dla siebie, dla nikogo innego. Takie kobiety malują się bo chcą, nie dlatego, że muszą. Jeżeli nie chcą spędzać godzin na misternym makijażu oczu czy brwi mogą skorzystać z makijażu permanentnego. Makijaż trwały jest idealnym rozwiązaniem dla zabieganych kobiet, dla których każde pięć minut zaoszczędzone na porannej toalecie jest na wagę złota. Nadanie brwiom regularnego kształtu i koloru, podkreślenie linii oczu czy ust potrafi zająć naprawdę dużo czasu nic więc dziwnego, że cześć pań z przyjemnością rezygnuje z tych codziennych czynności i wybiera makijaż permanentny. Sekretem dobrze wykonanego trwałego makijażu jest umiejętne dobranie go do typu urody i prawidłowe wykonanie. Jak sama nazwa wskazuje jest to makijaż trwały a więc utrzymujący się przez wiele tygodni i nieprawidłowe jego wykonanie może nam przysporzyć więcej problemów niż w przypadku jego braku.

Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu takiego makijażu należy dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Czynniki takie jak przyjmowane leki, alergie, dzień cyklu czy różnego rodzaju infekcje mogą wykluczyć na stałe lub tymczasowo taki makijaż. Warto również zapoznać się z efektem takiego makijażu tuż po zabiegu i ewentualnie zarezerwować sobie dzień lub dwa wolnego na wypadek lekkiej opuchlizny lub nieprzewidzianej reakcji alergicznej.