Piękne altany drewniane

Piękne altany drewniane

  • Post author:
  • Post category:Ogród

 

Jakiś czas temu wprowadziliśmy się do domku jednorodzinnego. Całe życie mieszkaliśmy w bloku. Było to dla nas bardzo trudne i źle czuliśmy się w ciasnych ścianach. Kiedy trafiła się okazyjna oferta zakupu domu, nie wahaliśmy się ani chwili. Postanowiliśmy z niej skorzystać. Była to najlepsza decyzja w naszym życiu. Nie ma nic lepszego niż własny kawałek ziemi, nawet jeżeli jest dość niewielki, tak jak nasz. 

Nasza drewniana altanka

altany drewniane ogrodowe w WarszawieJa bardzo cieszyłam się z możliwości hodowania kwiatów. Pielęgnowałam ogród. Mąż zajmował się majsterkowaniem, robił system nawadniający. Pomyśleliśmy, że brakuje nam miejsca, gdzie moglibyśmy przyjmować gości. Wtedy uznaliśmy, że altany drewniane ogrodowe w Warszawie będą idealną decyzją. Gdzie można by lepiej spędzać czas, jak nie we własnej, drewnianej altanie, w zaciszu drzew. Pojechaliśmy do sklepu budowlano-ogrodniczego, w którym można było znaleźć takie cuda. Było sporo altanek ogrodowych, jednak jedna z nich szczególnie wpadła nam w oko. Była dość spora i posiadała dwa pomieszczenia wewnątrz. Oprócz tego miała też mały tarasik i okienko, przez które można było wyglądać siedząc w środku. Kiedy tylko ją zobaczyliśmy, wiedzieliśmy, że nie chcemy już żadnej innej. Był tylko problem, bo musieliśmy sprawdzić, czy jej wymiary będą odpowiednie i czy zmieści się w naszym niewielkim ogródku. Musieliśmy więc wrócić do domu i pobrać odpowiedni wymiar. Żeby już nie jeździć drugi raz do sklepu, postanowiliśmy złożyć zamówienie przez internet. Dotarło do nas za dwa dni. Postanowiliśmy zamówić usługę montażu, ponieważ altanka była w częściach. Inaczej ciężko byłoby ją przetransportować. Pan który montował, robił to nie pierwszy raz i w szybkim tempie wszystko złożył. Kiedy tak patrzyliśmy na gotowa altanę na tle naszego ogrodu i domu, byliśmy zachwyceni. To własnie było nasze brakujące ogniwo. Altana była w świetnym stanie. Wykonano ją z porządnych desek, odpornych na warunki atmosferyczne takie jak mróz, deszcz, czy śnieg, więc nie trzeba się było o to martwić.

Odkąd postawiono u nas altanę, mieszkanie w domu jednorodzinnym stało się jeszcze lepsze. Codziennie korzystamy z naszej altany, odwiedzają nas w niej goście. Uznałam, że po co przyjmować gości w domu jak jest ciepło, jak można rozsiąść się na świeżym powietrzu i korzystać z pogody. Dach chronił nas przed słońcem, więc było bardzo przyjemnie. Mąż to nawet po pracy lubi czasem pójść i położyć się w niej na popołudniową drzemkę. Ja z kolei uwielbiam czytać w niej książki jak mam chwilę czasu.

 

Następny wpisRead more articles