Piękny ogród z miskantem chińskim

Piękny ogród z miskantem chińskim

 

Trawy ozdobne zyskują coraz większą popularność, szczególnie w ogrodach nowoczesnych. Ich największą cechą jest to, że wyglądają ozdobnie niemal przez cały rok, a w szkółkach ogrodniczych znajdziemy ich bardzo dużo gatunków. Jeżeli chcemy stworzyć ładne kompozycje możemy zestawić je z kwitnącymi bylinami i kwiatami jednorocznymi. Mogą służyć jako solitery, bardzo dobrze, sprawdzą się jako osłona przed wiatrem.

Sadzenie miskanta chińskiego w ogrodzie

miskant chińskiChcąc urządzić swój ogród bardzo często pytamy o radę architekta krajobrazu. To on pomaga zestawić ze sobą odpowiednie gatunki oraz dobrać je do odpowiedniego stanowiska. Największą popularnością cieszą się trawy ozdobne, m.in. miskant chiński. Jest to gatunek dorastający do 2 m wysokości. Wśród gatunku możemy wybierać bardzo dużo odmian, różniących się wysokością oraz pokrojem i wyglądem pędów. Mają również różny termin kwitnienia, dlatego możemy wybrać takie okazy, które będą wspaniałą ozdobą nawet zimą. Najczęściej rośliny te są wykorzystywane na rabaty, ale równie dobrze prezentują się jako solitery oraz nad oczkiem wodnym. Jeżeli wsadzimy je wzdłuż płotu będą stanowić wspaniałą ozdobę zamiast tradycyjnych iglaków oraz doskonale chronić przed silnym wiatrem. Trawy najlepiej posadzić na glebach wilgotnych i żyznych, nie mogą być podmokłe, gdyż mogą im gnić korzenie. Warto pamiętać, że mogą rosnąć na stanowiskach słonecznych i cienistych. Najlepiej sadzić je wiosną, wtedy trzeba ściąć pędy tuż przy nasadzenie. Z miesiąca na miesiąc szybko rosną i powodują, że zimą bardzo ładnie komponują się w ogrodzie, gdy inne rośliny zapadły w sen zimowy. Warto pamiętać, że również takie gatunki możemy sadzić do donic. Muszą one być tylko odpowiednio duże, aby okazale rosły. Wtedy będą doskonale wyglądały na balkonie lub tarasie. Warto przejrzeć ofertę sklepów internetowych i pobliskich szkółek roślin. W nich znajdziemy wymarzone okazy, które pięknie będą wyglądały na działce nawet przez wiele, długich lat. Jeżeli mamy wątpliwości, o pomoc możemy poprosić architekta krajobrazu lub specjalistę z tej dziedziny.

Trawy ozdobne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Wśród nich jest miskant chiński. Dorasta do dość sporych rozmiarów a w obrębie gatunku możemy wybrać wiele ciekawych odmian. Różnią się one wielkością oraz terminem kwitnienia, lecz najważniejsze jest to, że może być sadzony nawet na balkonie lub tarasie w dużej donicy. Dzięki trawom będziemy mieli piękny ogród, nawet zimą gdy inne rośliny nie są już atrakcyjne.