Potrzebowałem kabla do ładowania auta elektrycznego

Od kilku lat korzystam z auta elektrycznego. Cieszę się, że udało mi się dostać taki samochód w tak niskiej cenie, ponieważ teraz mogę dużo zaoszczędzić wybierając taki pojazd. Szczególnie, że paliwo jest obecnie bardzo drogie, prąd tani, a ja bardzo dużo jeżdżą po całym kraju. Auto elektryczne nie oznacza jednak, że jest bezawaryjne. Ostatnio popsuł mi się kabel do ładowania. Już jakiś czas temu zauważyłem, że auto ładuje się wolniej, ale nie przykładałem do tego szczególnej uwagi. Teraz jednak kabel całkiem wysiadł.

Poszukiwania specjalistycznych kabli do ładowania auta

Musiałem jak najszybciej znaleźć i kupić odpowiedni kabel, ponieważ bez tego moje auto było bezużyteczne. Co mi po samochodzie, który nie jeździ. Potrzebne mi były specjalistyczne kable do ładowania samochodów elektrycznych. Na szczęście nie miałem problemów ze znalezieniem odpowiednich kabli. Udało mi się je dostać w sklepie z częściami samochodowymi producenta mojego samochodu. Przejrzałem wszystkie dostępne kable w różnych cenach i wybrałem taki, który najlepiej spełniał moje oczekiwania. Był to pięciometrowy kabel z zakończeniem typu Type2. Przeznaczony on był do samochodów elektrycznych o dużej mocy. Gwarantował szybkie naładowanie się samochodu, ze względu na odpowiedni przesył, co było dla mnie niezwykle istotne. Kabel posiadał także dwuletnią gwarancję producenta, dlatego miałem pewność, że gdyby cokolwiek się działo, mogę wymienić go na nowy, albo żądać naprawy bez ponoszenie dodatkowych kosztów. Zdecydowałem się go od razu zakupić, ponieważ był dostępny w niezwykle atrakcyjnej, niskiej cenie. Nie zwlekałem więc dłużej, tym bardziej że nie bardzo mogłem sobie na to pozwolić. Sprawdziłem jeszcze tylko czy kabel posiada odpowiednie atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa i udałem się do kasy. Od razu po powrocie do domu, zdecydowałem się go wypróbować. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że zakupiony przeze mnie kabel okaże się tak solidny i wysokojakościowy. Nie miałem z nim najmniejszego problemu.

Kabel umożliwiał proste i szybkie podłączenie się pod stację ładującą. Pięciometrowy kabel gwarantował wygodę. Po naładowaniu się samochodu można go było z łatwością zwinąć i schować. Posiadał grubą warstwę izolującą, dlatego miałem pewność, że jego zastosowanie w moim samochodzie jest w stu procentach bezpieczne. Jestem bardzo zadowolony z zakupionego produktu. Poleciłem nawet ten konkretny model kabla mojemu znajomemu, który szukał czegoś odpowiedniego do swojego auta elektrycznego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.chargeup.pl!