Natalia Szewczyk Sty/ 25/ 2019 | 0

W ciągu życia jesteśmy narażeni na wystąpienie różnego rodzaju kontuzji i urazów. Jeżeli są to niewielkie uszkodzenia potrafimy sobie poradzić z nimi sami sposobami domowymi. Problem zaczyna się wówczas, gdy uraz jest rozległy lub dotyczy narządu pełniącego  ważną funkcje w naszym organizmie. Jednym z takich narządów, którego uraz potrafi dosłownie zwalić nas z nóg jest kręgosłup. Można rzec, że jest to swego rodzaju podstawa naszego ciała i jej uszkodzenie może całkowicie wykluczyć nas z czynnego życia.

Gdzie korzystać z rehabilitacji?

rehabilitacja kręgosłupa w KrakowieDlatego tez nawet najmniejszy uraz w obrębie kręgosłupa powinien być poddany właściwej diagnozie, leczeniu oraz rehabilitacji. Wszystko to powinno się odbyć w możliwie jak najkrótszym czasie od wystąpienia urazu. Leczenie tego typu powinno być prowadzone i koordynowane przez specjalistę z tej dziedziny w odpowiednio do tego przygotowanym oddziale lub poradni. Bardzo dobrą opinią wśród pacjentów cieszy się rehabilitacja kręgosłupa w Krakowie. Pracujący tam specjaliści osiągają bardzo dobre efekty w przywracaniu sprawności osobom po urazach kręgosłupa. Są to fizjoterapeuci i rehabilitanci którzy biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach dotyczących schorzeń narządów ruchu z naciskiem na kręgosłup. Są na bieżąco z różnymi nowinkami w tym zakresie i wprowadzają nowatorskie metody leczenia i rehabilitacji. Ich poradnie i gabinety wyposażone są w najlepszej jakości i najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany przy przeprowadzaniu różnych zabiegów przywracających sprawność i funkcjonalność narządów ruchu. Nie boją się nawet najtrudniejszych wyzwań i najcięższych przypadków medycznych. Ich doskonałe przygotowanie zawodowe gwarantuje  dużą wyleczalność prawie w stu procentach. Pacjenci są bardzo zadowoleni z rehabilitacji i leczenia w tych placówkach, polecają ich usługi na portalach społecznościowych. Dlatego też na zabiegi zgłaszają się osoby nawet z odległych zakątków kraju. Kontakt do poradni znajdziecie za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.

Pamiętajmy więc, że rehabilitacja kręgosłupa w Krakowie pomoże nam w miarę możliwości powrócić do całkowitej sprawności fizycznej, co w zdecydowany sposób poprawi nasz stan zdrowia oraz jakość życia. Koszty zabiegów nie są wysokie, a ponad to istnieje możliwość skorzystania z refundacji jaką oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Warto więc zainteresować się ofertą i skorzystać z zabiegów w razie konieczności. Bo przecież zdrowie jest naszym najważniejszym dobrem, musimy więc dbać o nie i odpowiednio je chronić.