Rękawiczki do szprzątania w mieszkaniu

Rękawiczki do szprzątania w mieszkaniu

Całkiem niedawno postanowiliśmy przenieść się do większego mieszkania. To, które obecnie wynajmowaliśmy stało się zbyt małe dla naszej powiększającej się rodziny. Szukaliśmy miejsca z dobrą lokalizacją oraz rozsądnymi cenami za wynajem. Obecnie, kiedy czekamy na przyjście na świat naszego potomka to chcemy jak najwięcej zaoszczędzić, żeby później mieć na pieluchy i inne rzeczy. W końcu utrzymanie takiego malucha, a później jego wychowanie to niewyobrażalne koszty dla wszystkich rodziców. 

Wielkie porządki w gumowych rękawiczkach

Rękawiczka jednorazowaNa szczęście dość szybko udało nam się znaleźć nowe mieszkanie na wynajem. Właścicielowi mieszkania już wcześniej złożyliśmy wypowiedzenie, więc gonił nas termin. Zresztą ja już jestem w piątym miesiącu ciąży i nie chciała przekładać wszystkiego na ostatnią chwilę. W końcu nowe mieszkanie również trzeba jakoś ogarnąć i urządzić. Nasze pierwsze kroki rozpoczęliśmy od sprzątania. Niestety Pan, który wynajął nam mieszkanie nie zdążył zamówić ekipy sprzątającej, ponieważ mamy etap przedświąteczny, a nam bardzo zależało na czasie, żeby się wprowadzić. W związku z tym postanowiliśmy, że sami zrobimy porządki. Środki do sprzątania mamy, ponieważ na co dzień również ich musimy używać w domu, rękawiczka jednorazowa również się znajdzie i to nie jedna. Staram się zawsze sprzątać w ochronnych rękawiczkach, ponieważ detergenty często powodują u mnie uczulenie, które objawia się wielkimi, czerwonymi, swędzącymi bąblami. To dlatego u nas w domu zawsze znajdzie się nie jedna rękawiczka jednorazowa, a zazwyczaj całe opakowanie. Postanowiliśmy przystąpić do pracy. Poprzedni lokatorzy również troszkę posprzątali. Zresztą my zrobimy to samo jako już przeniesiemy wszystkie rzeczy z obecnego mieszkania. Jednak nie ma to jak samemu posprzątać. Nigdy nie wiemy co dane osoby robiły, gdzie dokładnie sprzątały i w jaki sposób. Zresztą w pustym mieszkaniu nie jest jakoś specjalnie ciężko to zrobić. Chcieliśmy znaleźć mieszkanie bez wyposażenia, ponieważ mamy swoje sprzęty i meble. Jedyne co otrzymaliśmy do właściciela w cenie wynajmu to wyposażenie kuchni, ponieważ wszystkie sprzęty są w zabudowie. 

Etap sprzątanie został zakończony. Obecnie jesteśmy na etapie przenoszenia rzeczy. Ja z racji swojego błogosławionego stanu nie mogę dźwigać, ale rodzina i przyjaciele wspierali nas podczas przeprowadzki, dzięki czemu wszystko poszło szybko i sprawnie. Teraz możemy zająć się wyposażeniem pokoju dziecinnego oraz przygotowaniem na przyjście na świat naszego kochanego maluszka.