Łukasz Gru/ 13/ 2018 | 0

 

Oświetlenie LED zazwyczaj nie jest produkowane w Polsce, ponieważ o wiele taniej jest skorzystać z umów importowych. Twoje oświetlenie może pochodzić dosłownie z każdego kontynentu, na którym żyją ludzie. Nawet Australia eksportuje swoje żarówki do Polski. Te umowy są dla naszych przedsiębiorców korzystne, dlatego chętnie z nich korzystają. Opowiem Ci, kto najczęściej sprzedaje swoje oświetlenie w Polsce. Być może bardzo Cię to zainteresuje. Nie wszystko pochodzi z Chin i krajów podobnych.

Import oświetlenia LED w Polsce

polski importer oświetlenia ledSzczególnie gdy zbliżają się święta ten temat może wydać się ciekawy. Każdy polski importer oświetlenia LED korzysta z umów międzynarodowych. Wiadomo, że duża część oświetlenia importowana jest z Chin. Tak samo Bangladesz i Korea Południowa wysyła oświetlenie do naszego kraju. Są jednak państwa, które także produkują żarówki LED. W Europie do tych państw zaliczymy Republikę Czeską, a także Hiszpanię. Częściej importuje się oświetlenie z Czech, ponieważ jest dużo bliżej, a co za tym idzie, koszt transportu są zmniejszone. Oświetlenie produkuje się też w Republice Południowej Afryki. Kontakt handlowy z RPA jest bardzo ważny. Mimo odległości jest to opłacalne. Są importerzy oświetlenia LED, którzy zamawiają produkty w Australii. Lecą one samolotem do Warszawy, skąd są odbierane oraz sprzedawane hurtowniom. Część importerów wybiera oświetlenie LED z Ameryki Południowej lub Północnej. A jakie typy lampek są importowane? Przede wszystkim oświetlenia choinkowe. Tematyka świąt w naszym kraju jest bardzo ważna, dlatego Polacy bardzo dużo importują już od października. Do tego żarówki energooszczędne, które działają przez zastosowanie lampek LED. Pozostają jeszcze listwy oraz różne ozdobne paski, które wykonane są z tych lampek. Również dużo się ich sprowadza. Wystarczy przejść się ulicą i zobaczymy, że dużo firm w ten sposób organizuje swoje witryny, przyciągając uwagę przechodniów. Oświetlenie to ważna część reklamy.

Czasami import jest o wiele bardziej opłacalny, niż stawianie własnych fabryk. Tak właśnie jest z oświetleniem LED. Jak widać, nasz kraj podpisał wiele umów z różnymi innymi państwami na całym świecie. Nie wszystko jest importowane z Chin, jednak należy pamiętać, że duża część importu przypada właśnie na ten kraj. Nie ma się czemu dziwić, Azjaci zawsze bardzo dużo eksportują do Europy. Trudno ocenić gdzie jest najtaniej, ponieważ jest to kwestia umów handlowych z poszczególnymi firmami. Każde przedsiębiorstwo może mieć inne warunki handlowe.