Skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego

Skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego

O każdy swój samochód zawsze bardzo dbałem, tak by dobrze się prezentował przez wiele lat. Nie ma przecież nic przyjemnego w tym, że jeździ się nieatrakcyjnym wozem, który jest porysowany, wgnieciony, a tapicerkę ma przetartą i brzydko pachnącą. Lubię jeździć komfortowo i wygodnie, a poza tym takie auto można później drożej sprzedać niż za samochód zaniedbany i brzydki. Ma to zatem same korzyści, a dbanie o auto wcale nie zajmuje dużo czasu.

Profesjonalne zabezpieczenie lakieru

zabezpieczenie lakieru w krakowieKiedy zatem kupiłem nowe auto to od razu wiedziałem co muszę zrobić, by go zabezpieczyć i przygotować do jazdy. Kupiłem odświeżacz do samochodu o orzeźwiającym cytrusowym zapachu, który miał zniwelować zapach nowości w aucie. Cały kokpit i elementy plastikowe pokryłem zabezpieczającym preparatem, zadbałem także o felgi czy o tapicerkę. Jednak zabezpieczenie lakieru w Krakowie to już było zadanie dla profesjonalistów. Samodzielnie bym tego u siebie w garażu nie wykonał. Zabezpieczenie poprzez nałożenie ceramicznej powłoki sprawi, że lakier będzie dobrze wyglądał i nie będzie niszczał. Na nowym aucie takiej różnicy nie widać, jednak już po roku jak się porówna dwa takie same auta, jedno z powłoką a drugie bez, to widać różnicę. Lakier zabezpieczony będzie błyszczący, lśniący, a nie zmatowiały. Poza tym nie będzie na nim zacieków, a brud nie będzie się osadzał. Takie auto wystarczy spłukać wodą i od razu będzie lśniło. To ważne szczególnie w porze jesienno-zimowej. Wtedy jest na zewnątrz pełno błota, na drogi jest sypana sól i stale pada. Gdyby nie zabezpieczenie lakieru to auto trzeba byłoby albo bardzo często myć na myjce albo też stale by się jeździło brudnym, nieatrakcyjnym samochodem. Ważne jest także to, że takie zabezpieczenie utrzymuje się bardzo długo. Wiadomo, że nie na cały okres użytkowania samochodu, ale nie trzeba tego powtarzać co miesiąc. Cena zabezpieczenia jest korzystna, ponieważ oszczędza się na myjce czy na woskowaniu auta. Moim zdaniem każdy właściciel samochodu powinien jest rozważyć taką opcję jak wykorzystanie jakiejś skutecznej i profesjonalnej metody na zabezpieczenie lakieru samochodowego.

Sądzę, że zabezpieczenie lakieru, tapicerki czy elementów plastikowych w aucie jest niezbędne jeśli chce się zachować je w dobrej kondycji przez wiele lat. Zabiegi pielęgnacyjne trzeba powtarzać, ale też niezbyt często, a ich cena jest tym niższa im bardziej dbamy o auto. Za doprowadzenie do stanu użyteczności auta zadbanego zapłacimy mniej, niż jak nasze auto będzie w bardzo złym stanie.