Tynkowanie przy pomocy maszyn

 

Wykończenie budynku do takiego stanu, aby nadawał się do zamieszkania i wyglądał estetycznie, zwykle pochłania prawie tak samo duże sumy pieniędzy, jak wybudowanie całego budynku do stanu surowego, z tym że trwa zwykle o wiele dłużej. Na szczęście rozwijająca się technologia sprawia, że możemy pewne prace wykończeniowe wykonywać nawet w kilkukrotnie krótszym czasie. Pozwala to na ukończenie całych prac w krótkim czasie i daje nam możliwość szybszego zamieszkania w naszym nowym domu. Jedną z prac wykończeniowych, którą możemy wykonać szybciej, dzięki rozwojowi techniki jest tynkowanie.

Na czym polega tynkowanie przy użyciu maszyn?

tynki maszynowe w ŁodziKażdy z nas wie, jak wygląda nakładanie tynku na ściany w ręcznie, jednak w przypadku tynkowania maszynowego sprawa wygląda całkiem inaczej. Tynki maszynowe w Łodzi pojawiły się już jakiś czas temu, a teraz zyskują popularność na terenie całej Polski z jednego bardzo prostego powodu, a mianowicie jest to dużo szybsza metoda nakładania tynku. Pozwala nałożyć gładź tynkową na ścianę, o powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych nawet czterokrotnie szybciej niż trwałaby ta procedura, gdyby prace wykonywane były w tradycyjny sposób. Jeśli chcemy tynkować w szybszy sposób, musimy wyposażyć się w specjalny sprzęt lub zatrudnić firmę wykończeniową, która takim dysponuje. Druga z opcji jest dla nas korzystniejsza, ponieważ taki sprzęt nam się raczej więcej już nie przyda, a po drugie, aby dobrze tynkować maszynowo trzeba mieć już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Sprzęt składa się z zaledwie kilku elementów, a mianowicie bardzo wydajnego agregatu tynkarskiego, który będzie w stanie wygenerować na tyle duże ciśnienie, aby gładź tynkowa ze zbiornika przemieszczała się na ściany, zbiornik, w którym będzie znajdować się gładź oraz specjalnej dyszy, przez którą będzie przelatywać tynk. Jest to o tyle lepsze metoda, że tynk nałożony w ten sposób jest już na tyle gładki, że nie trzeba go w żaden sposób zacierać, co skraca w dużym stopniu czas pracy.

Jak już wcześniej wspomniałem, wykonywanie tynku w sposób maszynowy staje się coraz popularniejszy. Zwiększający się stale popyt na tego typu usługi zwiększa również podać, w konsekwencji czego mamy coraz więcej firm na rynku polskim zajmujących się tego typu tynkowanie. Daje to nam ten komfort, że możemy między nimi wybierać, szukając najkorzystniejszej oferty dla nas. Najkorzystniejszej, czyli takiej, która najlepiej wypada po zestawieniu kosztów z jakością wykonanej pracy, ponieważ możemy znaleźć bardzo tanią firmę, ale nie mamy wtedy pewności, że tynk zostanie dobrze wykonany.