Urządzanie pokoju dziecka

Urządzanie pokoju dziecka

Pokój dziecka to zapewne jedno z pomieszczeń, które najprzyjemniej się urządza. Mamy do wyboru wiele pomysłów na aranżację, aby pokój dziecka był ciekawym i niebanalnym pomieszczeniem. Jednym z elementów pokoju dziecięcego są meble.

Niezastąpione drewno w pokoju dziecięcym

meble dla dzieci z drewnaAby wygląd pokoju dziecięcego był atrakcyjny warto postawić na drewniane meble i dodatki. Drewniane zabawki również są nieśmiertelne, wytrzymałe, a także ekologiczne. Meble dla dzieci z drewna nie muszą mieć faktury drewna.  Mogą być pomalowane specjalną farbą z atestami, która jest bezpieczna dla małych szkarbów. Meble dla dzieci przeważnie są malowane na biało, gdyż wtedy pasują do wielu aranżacji i są tłem dla innych kolorowych dodatków. Z drewna mogą być również półeczki, gdzie będą znajdowały sie książeczki dziecka, misie lub inne przedmioty czy ozdoby. Przed zakupem mebli dla dzieci z drewna warto zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów w pokoju, tak, aby cały układ był wygodny i dopasowany do potrzeb dziecka. Następnie należy przemyśleć, jaki kolor ścian będzie najbadziej odpowiedni. Pamiętajmy, że kolorowe ściany mogą w pokoju dziecięcym działać przytłaczająco i przeszkadzać w skupieniu uwagi, gdyż nadmiar kolorów działa pobudzająco. Najlepiej wybrać kolory neutralne takie jak biel, szarość lub ewentualnie pastele, ale wtedy warto żeby pastelowa była tylko jedna ściana.Można pokusić się również o tapetę z ciekawym wzorem, ale również ta sama zasada obowiązuje – aby była ona na jednej ścianie. Obecnie w pokojach dziecięcych można także spotkać ściany pomalowane fabą tablicową, co jest ciekawym rozwiązaniem i pomysł ten urozmaica wygląd pokoju.  Na tle białych ścian pięknie będą prezentowały się meble dla dzieci z drewna, gdzie faktura drewna będzie pozostawiona, lub będą to białe meble z elementami drewna. Można też pokusić się i pomalować część np. szafy farbą tablicową, lecz jest to mniej praktyczne rozwiązanie. Dodatki w pokoju dziecięcym najlepiej jeśli będa umiejętnie dobrane, gdzyż ich nadmiar wprowadzi w pokoju dziecięcym haos i bałagan. Najlepszym sposobem jest wybór dwóch lub trzech kolorów lub odcieni jednego koloru i dobieranie dodatków właśnie w takiej kolorystyce. 

Urządzanie pokoju dziecka może być przyjemnością i warto poświęcić temu czas. Jednakże należy trzymać się pewnych zasad co do kolorystyki. Może się wydawać, że urządzanie pokoiku małego szkraba jest proste, ale nadmiar produktów dostępnych na rynku może spowodować, że będziemy chcieli dosłownie kupić wszystko, co nie będzie dobrym pomysłem. Warto postawić na meble z drewna do pokoju dziecięcego, pomalować ściany w neutralne kolory i dalej powoli oganizować końcowy wystrój, aby był on atrakcyjny dla dziecka.