Wózkiem na spacer

 

Jak przygotować się do spaceru z niemowlakiem? Co warto ze sobą zabrać, co jest rzeczywiście niezbędne, a co nie warte naszej uwagi? Na te pytania każda mama ma swoją własną odpowiedź. Najczęściej same nabieramy doświadczenia i po jakimś czasie wiemy już czego nie powinno zabraknąć podczas wyjścia z domu z dzieckiem. Jest jednak kilka przydatnych gadżetów, na które warto zwrócić uwagę.

Wyposażenie wózka

wkładki do wózkaZ małym dzieckiem dobrze jest być przygotowanym na każdą okazję. Nie trzeba chyba przypominać o zapasie kilku pieluch na zmianę, nawet jeśli wychodzimy na krótki spacer. Rozkładana mata do przewijania również jest dobrym pomysłem. Nawilżane chusteczki dla niemowląt to absolutne minimum – ich zalet nie trzeba opisywać nikomu, kto posiada dzieci. Marudnemu podczas spaceru maluchowi, przyda się coś ,co zajmie mu ręce. Niech to będzie ulubiona zabawka, a nawet kilka zabawek, bo jak wiadomo, dzieci szybko się nudzą. Warto zabrać ze sobą jakąś przekąskę, stosowną do wieku i oczywiście coś do picia (no chyba, że po zjedzeniu kilku flipsów chcemy mieć awanturę w wózku). Dobrym pomysłem, jeśli wybieramy się na dłuższy spacer, jest zabrać ze sobą coś do okrycia malucha w razie zmiany pogody. Wszystkie te rzeczy z powodzeniem zmieścimy w koszyku wózka. Ale warto również sam wózek wyposażyć w kilka przydatnych akcesoriów. Jednym z nich z pewnością będzie osłona przeciwdeszczowa, która sprawdzi się w razie nagłych opadów, a nawet silnego wiatru. W porze letniej do wózka możemy dopiąć specjalny parasol przeciwsłoneczny. Dzięki regulacji pod każdym kątem, osłoni on naszą pociechę od promieni słonecznych. Pomysłowym gadżetem, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, są wkładki do wózka. Wewnętrzna wyściółka wózka zazwyczaj zrobiona jest ze śliskiego i mało przyjemnego materiału. Co prawda można wyłożyć wózek miękkim kocem, ale podczas wycieczki będzie się on zwijał i rolował pod siedzącym dzieckiem. Natomiast wkładki do wózka uszyte są z przyjemnego materiału, dają maluchowi poczucie komfortu na spacerze, a w razie zabrudzenia wystarczy wyprać w pralce. Pociecha nie ześlizguje się nawet kiedy utnie sobie drzemkę. Dzięki różnorodności wzorów, łatwo będzie wybrać ten pasujący do naszego wózka.

Każda mama najlepiej wie, czego potrzeba jej dziecku. Z pewnością doświadczone koleżanki, nasi rodzice czy teściowie, chętnie obdarowują nas poradami dotyczącymi opieki nad maleństwem. Jednak przede wszystkim trzeba wypracować własny system. Taki, który nam, jako rodzicom, oraz naszemu maluchowi pasuje najlepiej. A z całego asortymentu akcesoriów dziecięcych wybrać to, co będzie dla nas najbardziej użyteczne.