Wygodne obuwie dla jeźdźca

Jazda konna to piękna pasja. Pozwala na utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej i umożliwia częsty kontakt z naturą. Lekarze często zwracają uwagę na jej zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Nie chodzi tylko o wzmacnianie mięśni, pozytywny wpływ na prawidłową postawę ciała, dobrą koordynację ruchową czy ogólne podniesienie sprawności. Badania wykazują dobry wpływ jazdy konnej na układ trawienny oraz krwionośny.

Jakie buty są najlepsze do jazdy konnej? 

wygodne oficerki jeździeckiePonadto częsty kontakt ze zwierzęciem oraz konieczność spędzania długich godzin na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na układ odpornościowy człowieka. Nie jest także tajemnicą, że jeździectwo pozytywnie działa na nasze samopoczucie, ponieważ pobudza wydzielanie endorfin. Pomaga również w leczeniu wielu schorzeń oraz w terapii uzależnień. Nic więc dziwnego, że ma swoich gorących zwolenników. Jak każdy sport, również i jazda konna wymaga zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Trudno wyobrazić sobie jeźdźca bez odpowiednich butów! Jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia osoby ujeżdżającej konia, ponieważ pozwala na prawidłowe utrzymywanie stopy w strzemieniu. Dodatkowo chroni łydkę przed otarciami. Najbardziej popularnym obuwiem do jazdy konnej są wygodne oficerki jeździeckie. Są one znakiem rozpoznawczym kawalerzysty, nieodłącznym atrybutem każdego ułana ze scen batalistycznych na obrazach mistrzów malarstwa. Nie występują jednak wyłącznie w wojsku, ale swymi zaletami zdobyły sobie rzesze zwolenników także wśród osób uprawiających jeździectwo rekreacyjnie. Nie ma bowiem lepszego obuwia, niż profesjonalne oficerki. Są to charakterystyczne, wysokie buty, wykonane ze skóry dobrej jakości. Cholewka sięga pod kolano i chroni łydkę podczas jazdy. Dodatkowo oficerki usztywniają stopę, chroniąc ją przed potencjalnymi urazami. Obcas umożliwia stabilne trzymanie nóg w strzemionach, co pomaga też w panowaniu nad koniem. Oficerki to w pełni profesjonalne obuwie jeździeckie.

Nie da się ukryć, że jest także niezwykle eleganckie. Prawidłowo konserwowane, czyszczone i polerowane, olśniewa swoim wyglądem. Wybierane jest zarówno do profesjonalnych treningów, jak i jazdy hobbystycznej czy rekreacyjnej. Najbardziej zapaleni jeźdźcy zamawiają swoje oficerki na miarę. Są one wtedy wykonywane przez szewca specjalnie dla tej osoby i idealnie dopasowane do jej indywidualnych warunków i potrzeb. Oficerki, jak każde profesjonalne obuwie, mogą służyć właścicielowi przez długie lata. Warto pamiętać, że można ich używać niezależnie od pogody.