Stanisław Skoczek Lut/ 4/ 2019 | 0

 

Lato to najlepszy moment na wyjazd w jakiś piękny zakątek. Można się w ten sposób doskonale odprężyć oraz odetchnąć od swoich codziennych obowiązków. Bardzo dużą popularnością cieszą się góry, jeżeli chodzi o destynacje letnich wycieczek. Wiąże się to zapewne z tym, że na górskich szlakach można nie tylko podziwiać przepiękne widoki, ale również aktywnie spędzić ten wolny czas. To jest bardzo dobry pomysł na wyjazd, ponieważ umożliwia w przyjemny sposób odpocząć oraz „naładować baterie” podczas urlopu w pięknym miejscu.

Wygodne buty podstawą podczas górskich wędrówek

wygodne buty w góry - latoJak zapewnić sobie komfort oraz bezpieczeństwo podczas spacerowania po górskich szlakach? Wato się nad tym dobrze zastanowić, żeby taki wyjazd okazał się źródłem wyłącznie pozytywnych przeżyć i wspaniałych wspomnień. Przede wszystkim należy się odpowiednio ubrać. Chociaż lato kojarzy się głównie z upałami oraz słonecznymi dniami, jest to również czas, w którym często występują burze. Szczególnie w terenach górskich bardzo łatwo o gwałtowne zmiany pogody. Dlatego należy zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, nawet jeżeli wyruszamy w bezchmurny poranek. Nie obciąży to aż tak bardzo naszego plecaka, a może nas uchronić przed nieprzyjemnym przemoczeniem oraz wychłodzeniem, jeżeli zmiana pogody będzie związana również z obniżeniem temperatury. Bardzo istotne są również wygodne buty w góry – lato jest czasem, w którym najlepiej jest wybierać obuwie przede wszystkim lekkie. Wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od tego, na jaki szlak się wybieramy. Niskie obuwie może się sprawdzić na prostszych ścieżkach, na których nie trzeba będzie się za bardzo wspinać. Jeżeli jednak chcemy wyruszyć na trudniejszy szlak, najlepiej jest kupić takie buty, które usztywnią również kostkę i uchronią przed jej skręceniem na np. śliskim terenie czy podczas jakiejkolwiek wspinaczki. Odpowiednie buty to podstawa, ponieważ to jest najważniejszy element wyposażenia podczas pieszych wędrówek, szczególnie po terenie górskim.

Wycieczka w góry może być źródłem fantastycznych przeżyć. Podczas pieszych wędrówek można nacieszyć się świeżym powietrzem, bliskością natury oraz wspaniałymi widokami, które z pewnością na długo zapadną w pamięć. Warto się jednak do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować, m.in. poprzez odpowiednie obuwie oraz strój. Dzięki temu zadbamy o swoje bezpieczeństwo oraz wygodę, co jest bardzo istotne podczas takiego wyjazdu. Dobre przygotowanie swojej wycieczki w góry jest konieczne, niezależnie od tego, jaki szlak wybierzemy.