Z wygodnym materacem śpij spokojnie

Z wygodnym materacem śpij spokojnie

 

Na komfort naszego snu składa się wiele czynników, które zebrane w jedną całość pozwolą nam zdrowo przespać całą noc. W grę wchodzą zarówno kwestie techniczne, czyli komfortowe miejsce do spania z wygodnym łóżkiem. Nie mniej istotna jest higiena snu. Właściwe przygotowanie się do odpoczynku, wieczorne rytuały pozwalające się wyciszyć, wszystko to pozwoli lepiej wejść w czas relaksu, oraz sprawi, że sen będzie zasłużonym wypoczynkiem.

Zadbaj o sen nie tylko z materacem

materac nawierzchniowyJak właściwie przygotować się do snu? Najważniejsze, aby przed pójściem do łóżka dodatkowo się nie rozpraszać, a zamiast tego postarać się wyciszyć. Po ciężkim dniu zbawienna będzie ciepła kąpiel, która zmyje z nas całodniowy stres i odpręży. Lampka wina na rozluźnienie również może okazać się czasem dobrym pomysłem. Dużo mówi się o zbawiennej mocy gorącego mleka z miodem. Samo w sobie nie posiada jako tako właściwości nasennych, jednak potrafi uspokoić i wyciszyć. Przy dużej dawce stresu można posiłkować się także naparami ziołowymi. Melisa wypita przez snem doskonale zrelaksuje i ukoi nerwy. Kładąc się do łóżka zrezygnujmy z wertowania telefonu, czytania wiadomości, przeglądania filmików. Światło telefonu zamiast wyciszać, niestety rozprasza. Zamiast tego warto złapać za książkę. Czytanie przed snem działa na dwojaki sposób. Przede wszystkim odwraca naszą uwagę od codziennych problemów, zajmujących naszą głowę. Po drugie, czytanie książki po prostu zmęczy oczy, a my odpłyniemy w sen zupełnie nieświadomie. Dobrym sposobem na zaśnięcie są programy dokumentalne, gdzie relaksująca barwa głosu lektora potrafi skutecznie uśpić. Wszystko po to, aby nie skupiać naszych myśli na sprawach codziennych, nie szukać rozwiązań problemów, nie planować kolejnego dnia, ponieważ wszystko to oddala nas od prawdziwego relaksu. Jest też druga strona dobrego przygotowania do snu: znalezienie dobrego miejsca. Wygoda podczas spania to bardzo istotna kwestia. Najlepiej byłoby mieć oddzielną sypialnię z wygodnym łóżkiem, oferującym odpowiedni komfort spania. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli zatem nie mamy innego wyjścia, jak spanie na kanapie czy rozkładanej sofie w dużym pokoju, postarajmy się aby to spanie było możliwie najbardziej wygodne. Dobrym pomysłem może okazać się materac nawierzchniowy, który zmieni niewygodną sofę w komfortowe łóżko sypialniane. Jest to także doskonałe wyjście dla tych, których materac ma już swoje lata, w związku z tym jest wyeksploatowany, a nie stać nas na kupno nowego. Z czego zrobiony jest materac nawierzchniowy? W zależności od efektu, jakiego oczekujemy, jest to pianka wysokoelastyczna, termoelastyczną, bądź lateks. Ma on grubość kilku centymetrów, dlatego też może być z łatwością złożony każdego ranka i przechowywany np. w szafie.

Wygodny materac powinien zapewniać nam przez całą noc odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Wszelkie niewygody nie tylko obniżają komfort snu, ale także owocują złym samopoczuciem o poranku. Człowiek niewyspany cechuje się niestety obniżoną koncentracją, nerwowością, jak również spadkiem odporności, a co za tym idzie zwiększoną podatnością na wszelkie infekcje. Postarajmy się zatem zapewnić naszemu organizmowi zasłużony wypoczynek.