Krystian Kwi/ 23/ 2019 | 0

Warszawa, będąca stolicą Polski i największym miastem w kraju jest dobrym punktem, na rozpoczęcie nowego życia i zaczęcie swojej kariery. Porównując zarobki Warszawiaków z zarobkami w innych częściach kraju możemy zauważyć, że są o wiele wyższe. Jednocześnie koszt mieszkania w stolicy do najniższych nie należy, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć wady i zalety mieszkania w takim mieście. Przede wszystkim należy zastanowić się nad lokalizacją, w której zamieszkamy.

Wyceny mieszkań w Warszawie

wycena mieszkania w WarszawieTo co na pierwszy rzut oka będzie widoczne podczas poszukiwania mieszkania, to straszna drożyzna. Mieszkania w tym mieście potrafią mieć kolosalną cenę, która często jest zaporowa dla wielu osób. Musimy jednak zrozumieć, że oprócz mieszkania nabywamy także dostęp do wielu usług znajdujących się w pobliżu oraz bardzo rozbudowanego i dochodowego rynku pracy. Właśnie z tego powodu wycena mieszkania w Warszawie jest taka wysoka. Rzeczoznawcy, którzy zajmują się wyceną biorą pod uwagę nie tylko powierzchnie mieszkania, liczbę pokoi i piętro, na którym się znajduje, ale także jego lokalizacje. Prawdę mówiąc przy cenach mieszkań w Warszawie to techniczne aspekty budynku stają się mało ważne i nie wpływają zasadniczo na cenę. Dużo większe wrażenie robi właśnie lokalizacja nieruchomości. I w taki oto sposób mieszkania w centrum i w dobrych dzielnicach kosztują najwięcej, natomiast te w mniej ekskluzywnych znacznie mniej. Do wyceny uwzględnia się także dojazd do mieszkania poprzez komunikację miejską lub samochodem. Jest to bardzo ważne, gdyż wyobraźmy sobie mieszkanie do którego będziemy musieli spacerować kilka kilometrów, a tego na pewno nie unikniemy, gdyż Warszawa jest na tyle rozległa, że konieczność podróżowania po niej jest znacząca. Podróżuje się nie tylko do pracy, ale także na zakupy czy też w celu zażycia trochę rozrywki. Oczywiście w pewnych miejscach, gdzie jest nasycenie obiektów, do których będziemy uczęszczać konieczność podróży jest znacznie niższa, ale za to cena mieszkania w takiej lokalizacji może być wysoka i to nawet bardzo mocno wysoka.

Kto kiedykolwiek stał w warszawskim korku wie, że podróż przez to miasto nie jest łatwa. Taką samą ilość pieniędzy jaką wydamy na paliwo można przeznaczyć na lepsze mieszkanie bliżej centrum. Do tego dochodzi mnóstwo straconego czasu, a jak wiemy czas to pieniądz i powinniśmy o niego dbać. Przed zakupem mieszkania trzeba te wszystkie elementy brać pod uwagę, zwłaszcza, że będziemy tam prawdopodobnie mieszkać na dłużej niż początkowo zakładaliśmy.