Zalety obrączek ślubnych z tytanu

Historia obrączek sięga czasów starożytnych. Ten nieodłączny symbol miłości oraz wierności małżeńskiej towarzyszy ludziom w wielu zakątkach świata, jest niezastąpionym elementem każdej uroczystości ślubnej. Początkowo obrączki wykonywane były z roślin oraz skóry zwierzęcej, z czasem zastąpiono je bardziej trwałymi materiałami, jak kość słoniowa, następnie metal. Symbolizują one wieczną miłość, a wręczane są w momencie wymawiania przysięgi małżeńskiej.

Ciekawe wzory obrączek tytanowych

obrączki tytanowe na ślubTradycyjne obrączki to takie o kulistym kształcie, które są ponadczasowe i od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Obecnie jednak wiele par decyduje się na różnego rodzaju wzory, popularne jest łączenie różnych kolorów złota, ciekawe szlify oraz zdobienia w postaci przeróżnych kamieni. Mimo tego, że nadal to złoto jest kruszcem, z którego najczęściej wykonuje się obrączki, to jednak coraz więcej firm oferuje modele wykonane z innych materiałów. Coraz chętniej w branży jubilerskiej wykorzystuje się tytan, nie tylko do wyrobu obrączek, ale także innej oryginalnej biżuterii. Obrączki tytanowe na ślub to przede wszystkim produkt trwały, a jednocześnie lekki oraz odporny na zniszczenia. Nie powoduje alergii, co z pewnością jest dużym atutem i doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób uczulonych na różnorodne metale. Tytan posiada charakterystyczny szary kolor, świetnie wygląda w połączeniu ze złotem, a kamienie szlachetne w obrączkach tytanowych prezentują się doskonale. To połączenie nowoczesności oraz tradycyjności, ciekawe wzory z pewnością doceni wiele osób. Decydując się na obrączki wykonane z tytanu mamy pewność, że będą one zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia, co sprawi, że nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądały doskonale. Obrączki takie nie pękają, zdecydowanie wolniej się rysują, zachowują swój doskonały wygląd nawet w kontakcie z wodą, nawet wodą morską. Osoby, którym zależy na tym, by moment ślubu był wyjątkowym czasem, starają się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Często przywiązują one ogromną wagę nie tylko do ozdób, wyboru sali, a także zaproszeń oraz kreacji.

Wiele z nich z należytą starannością wybiera także obrączki. Oferta salonów jubilerskich jest naprawdę imponująca. Wiele par może zdecydować się na zakupy stacjonarne w salonach z biżuterią, jednak coraz więcej osób decyduje się na zakupy online. Niezależnie od tego, na jaki model obrączek się zdecydujemy warto starannie przemyśleć każdą decyzję, rozważyć wszystkie za i przeciw, by obrączki były idealne i komfortowo się je nosiło.