Zmiana wystroju z ozdobnymi trójwymiarowymi panelami ściennymi

Zmiana wystroju mieszkania nie musi wiązać się z wysokim kosztem oraz stresującym i czasochłonnym remontem. Dzięki wykorzystaniu ozdobnych trójwymiarowych paneli ściennych można dodać do swojego salonu, przedpokoju czy sypialni niepowtarzalny element dekoracyjny. Poza walorami estetycznymi, panele wykonane z kruszywa korkowego wpływają również pozytywnie na wyciszenie i ocieplenie pomieszczenia.

Wyciszenie pokoju dzięki ozdobnym trójwymiarowym panelom ściennym

ozdobne trójwymiarowe panele ścienneW mieszkaniach blokowych bardzo często pojawia się problem cienkich ścian, przez które słychać sąsiadów z góry, a także z korytarza. W tego typu przestrzeniach nie można zastosować wielu z popularnych i skutecznych technik na wygłuszenie pokoi, jak choćby podwieszany sufit. Mógłby on na tyle obniżyć ściany, że życie w takim miejscu stałoby się niekomfortowe. Poza prostymi technikami, jak założenie zasłon, położenie dywanu czy wypełnienie regałów książkami, świetnym sposobem na wyciszenie pomieszczenia są ozdobne trójwymiarowe panele ścienne. Nie tylko zwiększają walory estetyczne w pokoju, ale również zwiększają jego właściwości akustyczne. Można je zastosować w salonie, sypialni, a także przedpokoju, gdzie dodadzą przytulności oraz elegancji, a jednocześnie będą zatrzymywać dźwięki oraz uciekające ciepło. Wykonane z kruszywa korkowego panele są ekologiczne, a ich wykonanie oraz utylizacja nie są szkodliwe dla środowiska. Poza tym są łatwe w obróbce, co pozwala na tworzenie na nich niepowtarzalnych wzorów. Zakupienie kilku paneli o różnych kształtach i rozmiarach, pozwala na wykonanie na ścianie mozaiki z geometrycznych figur i wzorów. Będzie doskonale pasować do eleganckich salonów, a dzięki możliwości zakupu ich w różnych kolorach, również do pokoi dziecięcych. Ich montaż jest łatwy, a cena niewielka, dlatego stają się one bardzo popularną alternatywą dla skomplikowanych remontów z malowaniem ścian lub kładzeniem tapety. Wystarczy do nich mocny klej do montażu oraz poziomica. To jak będą się prezentować zależy od wyobraźni, ponieważ można je wieszać na dowolne sposoby.

Szybkie remonty przy użyciu prostych elementów dekoracyjnych stają się niezwykle popularne. Dzięki użyciu ozdobnych trójwymiarowych paneli ściennych można z łatwością zmienić aranżację swojego salonu, przedpokoju czy sypialni. Wykonane z kruszywa korkowego panele są wytrzymałe, a uszkodzenia nie są na nich widoczne. Można kupić je w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dlatego łatwo jest dopasować je do dowolnego wystroju pomieszczenia.