Apteczka spełniająca nory din

 

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkowym elementem w każdej szkole podstawowej, a często nawet dzieci w przedszkolu uczą się o niej. Wiele osób pomimo iż teoretycznie wie jak wykorzystać apteczkę, to w razie wypadku woli polegać na innych, bo obawiają się, że mogą zaszkodzić osobie poszkodowanej przez niewłaściwe udzielenie pomocy. Na szczęście wkłady apteczek posiadają instrukcję obsługi, więc każdy może jak ratownik medyczny do momentu przyjazdu karetki.

Wybór najlepszej apteczki

apteczka din 13157W domowych warunkach niewiele osób posiada kompletną apteczkę, ponieważ każdy kupuje oddzielnie kilka produktów medycznych, plus tabletki przeciwbólowe, czy wodę utlenioną do odkażania ran. Trzymamy je w jednym miejscu, aby w razie wypadku, wiedzieć gdzie ich szukać. Podobnie bywa w zakładach pracy, z tą różnicą, że posiadanie na wyposażeniu firmy apteczki pierwszej pomocy jest obowiązkowe. W kwestii jest wkładu, przepisy nic nie mówią, więc może on być dowolny. Najlepsza na rynku jest apteczka din 13157, gdyż posiada wszystkie produkty medyczne w dużych ilościach. Możemy z niej korzystać w firmie, lub w samochodzie, ale sprawdzi się też w domu. W zakładzie pracy, apteczka pierwszej pomocy powinna być dostosowana do specyfiki działalności i ewentualnych ryzyk jakie mogą wystąpić w firmie. Dla przykładu, jeżeli w zakładzie panuje duże zadymienie, lu zapylenie, to w apteczce musi się znaleźć specjalny płyn do przemywania oczu, lub odpowiednie kropelki. Każdą apteczkę możemy dowolnie uzupełniać o takie produkty jak woda utleniona, krople żołądkowe, czy tabletki przeciwbólowe. Wkład din 13157 posiada komplet plasterków w różnych kształtach, opatrunki, jałowe gaziki, czy zimne kompresy. Dobre apteczki posiadają koce ratunkowe, chusty trójkątne, czy jednorazowe ustniki do wykonywania sztucznego oddychania. Znajdziemy w nim też chusteczki nasączone alkoholem do odkażania ran, oraz komplet bandaży zwykłych i elastycznych, które mogą być wszechstronnie wykorzystywane.

Jeżeli chcemy kupić dobrą apteczkę, to warto poszukać takiej, która spełnia wymogi unijne, czyli posiada oznakowanie din. Norma din jest obowiązująca we wszystkich krajach europejskich. Kupując taki model, mamy pewność, że  nie kupujemy atrapy, a jedynie profesjonalną apteczkę z kompletnym wkładem. Ceny apteczek zależą od wielkości wkładu. Kupując tańszy wkład, możemy go sobie uzupełnić o dodatkowe produkty, które mogą się okazać przydatne. Najtańsze apteczki kosztują zaledwie kilkanaście złotych i nie posiadają wiele elementów.