Cechy porządnej drewnianej klatki dla psa do domu

 

Pupil powinien się czuć w domu tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Z tego względu najlepiej, aby miał swoją własną, prywatną przestrzeń do życia. Aby mu ją zapewnić, potrzebna jest klatka, która – po odpowiednim wymoszczeniu – będzie stanowiła ulubione legowisko psiaka. Kojce tego typu służą również do transportu, ponieważ podczas przeprowadzki stanowią osłonę dla pieska, w której będzie bezpieczny i schroniony. Warto wiedzieć jednak, jak wybrać tego rodzaju klatkę, jeśli materiałem jej wykonania ma być drewno.

Jaką drewnianą klatkę dla psa do domu wybrać?

drewniana klatka dla psa do domuNależy zacząć od ustalenia gatunku drewna – doskonałym rozwiązaniem będzie sośnina. Ten gatunek drzewa jest bardzo powszechny w Polsce, dzięki czemu nie brakuje go w sklepach. Wykonana z niego drewniana klatka dla psa do domu odznacza się wysoką wytrzymałością, dzięki której kojec wytrzyma każdą przeprowadzkę. Istotną kwestią jest to, aby wybrać model lakierowany. Niezabezpieczone drewno może bowiem stać się źródłem drzazg, przez co pupil będzie cierpiał. Odpowiedni lakier – wykonany tylko z naturalnych olejów oraz wosków – będzie stanowił ochronę, zabezpieczając pieska przed otarciami. Należy zwrócić uwagę także na zawiasy, które powinny być wykonane z wytrzymałego stopu metalu. Dobrym rozwiązaniem jest stal nierdzewna, która – zabezpieczona przed korozją – będzie służyła przez długie lata, stanowiąc odporny element ruchomy. Wytrzymałe muszą być również pręty, odpowiednio ochronione przed wypadnięciem. Tylko w ten sposób podczas transportu klatki, piesek nie wyjdzie na zewnątrz, przez co mógłby zrobić sobie krzywdę. Jeśli wybieramy drewnianą klatkę dla psa na legowisko do domu, ważne jest, aby pasowała ona do aranżacji pomieszczeń. Istnieje bardzo wiele modeli retro, które świetnie wpasują się w wystrój mieszkania rustykalnego czy o designie innym, ale wciąż staromodnym. Wykonana w ten sposób klatka stanowi wspaniałą dekorację sama w sobie – wykonane z dbałością o każdy szczegół frezy potrafią wprawić w zachwyt gości, którzy docenią sposób wykończenia kojca.

Wybierając wytrzymałą drewnianą klatkę dla psa do domu nie warto zapominać o modelach retro, które wspaniale będą pasowały do aranżacji rustykalnych wnętrz. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo pupila, dlatego mocna konstrukcja musi być zalakierowana bezpiecznymi dla zdrowia zwierząt środkami, stworzonymi na bazie naturalnych wosków i olejów. Właściwy gatunek drewna może stanowić na przykład sośnina, która jest niezwykle tania, łatwo dostępna i wytrzymała.