Centrum obróbki cnc o najwyższej jakości

Po długoletnich planach, w końcu otworzyliśmy własny salon asg, w którym sprzedawaliśmy nie tylko repliki renomowanych producentów, ale również własne podzespoły, które wykonywaliśmy w warsztacie na miejscu. Mając wieloletnie doświadczenie jako gracze, mogliśmy bez trudu poprawić te części, które zazwyczaj miewały największe niedoróbki, lub były przez producentów traktowane z góry, co zwykle przekładało się również na jakość i działanie całej repliki. Popyt był duży, jak można się było domyślać, gdyż części były przez nas projektowane specjalnie dla profesjonalnych graczy.

Nowoczesna narzędziownia obróbkowa

nowoczesne centrum obróbcze cncSukces ręcznie robionych podzespołów zmotywował nas na tyle, iż postanowiliśmy spróbować sił w produkcji własnych replik, początkowo bazując na już istniejących modelach. Po jakimś czasie jednak, zdecydowaliśmy się na prawdziwą próbę sił, projektując replikę od podstaw, na bazie bardzo nowoczesnego karabinu. Do tak ambitnego projektu potrzebowaliśmy jednak odpowiednio wysokiej jakości maszyn i narzędzi. Dlatego też, w niedługim czasie, warsztat przy sklepie zmienił się w nowoczesne centrum obróbcze cnc. Mając dość duże fundusze, mogliśmy wyposażyć się w najnowocześniejsze modele frezarek oraz narzędzi do obróbki metali, będące w dużej części zautomatyzowane. Pozwalało to na wykonywanie bardzo precyzyjnych i dokładnych projektów bez zwyczajowych skaz i niedoróbek, jakie miały miejsce podczas ręcznej pracy. Nowoczesne maszyny pozwalały na wprowadzenie komputerowego projektu gotowego wyrobu i dostosowanie linii produkcyjnej do jego produkcji, aczkolwiek zmiana parametrów nie przysparzała żadnych problemów i była możliwa niemal natychmiastowo, wymagając zaledwie przeprogramowania programu montażowego. Najwyższej jakości narzędzia pozwalały na obróbkę w zasadzie każdego materiału. Głównie była to stal i aluminium, które były stosunkowo łatwe w obróbce, aczkolwiek możliwe było również ustawienie obróbki tworzyw sztucznych a nawet i drewna, jeśli zachodziła taka potrzeba.

Automatyzacja była wielkim plusem, gdyż nie potrzeba było więcej pracowników do obsługi maszyn, ale i same wyroby były o wiele bardziej precyzyjnie i dokładnie wykonane, z wszelkimi szczegółami zawartymi na projekcie, z dokładnością co do milimetra. Dzięki tak zaawansowanej narzędziowni, mogliśmy wykonać na zamówienie niemal każdą część do replik i wdrożyć do sprzedaży własne warianty, które kierowane były głównie do zaawansowanych graczy, szukających odmiany od standardowego wyposażenia i części.