Czy sufit napinany jest drogi?

Osoby decydujące się na obniżenie sufitu w mieszkaniu mają do wyboru wiele różnych technik. Najpopularniejszą nadal są tradycyjne sufity podwieszane, wykonane z płyt kartonowo-gipsowych. Od kilku lat na rynku coraz popularniejsze są jednak sufity podwieszane. Ich cena jest dużo wyższa, jednak w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że stanowią one wiele lepsze rozwiązanie. Są nie tylko trwałe, ale mogą też stanowić dekorację pomieszczenia I element maskujący instalację elektryczną. Cenniki różnych firm wykonujących tego typu konstrukcje zazwyczaj są do siebie zbliżone. Wybór pomiędzy nimi powinien więc zostać przeprowadzony na podstawie opinii dotychczasowych klientów.

Czy sufit napinany się opłaca?

sufit napinany cennikSzukając sposobów na obniżenie sufitu, wiele osób sięga po nowoczesne rozwiązania. Wydają się one na pierwszy rzut oka droższe niż w tradycyjnie stosowany w takim przypadku konstrukcję podwieszane, jednak po dłuższym użytkowaniu ocenić je można jako trwalsze i o wiele bardziej estetyczne. Jeżeli chodzi o sufit napinany cennik różnić może się w zależności od firmy oferującej produkcje tego typu rozwiązań. Koszty takiego sufitu należy rozłożyć pomiędzy dwa czynniki. Pierwszym z nich jest ten dotyczący samego sufitu i wykorzystanych do jego produkcji materiałów. Na drugi natomiast składają się wszystkie nakłady przeznaczone na montaż. Główne elementy, jakie wykorzystuje się podczas budowy sufitu to konstrukcje wykonane ze stali oraz folia nakładana na nie pod wpływem zgrzewania wysoką temperaturą. Rodzajów tej drugiej jest bardzo wiele, dzielą się one na transparentne i nieprzezroczyste o matowej lub błyszczącej powierzchni. Na ich cenę wpływa również kolor i ewentualny nadruk. W zależności od powierzchni, jaka musi zostać pokryta sufitem napinanym, ostateczna cena wynieść może około kilkunastu tysięcy złotych. Zaznaczyć jednak trzeba, że rozwiązanie to jest bardzo trwałe i charakteryzuje się o wiele lepszymi cechami estetycznymi, które wpływają na wygląd pomieszczenia. Zaletą sięgnięcia po takie rozwiązanie jest także szybkość montażu i to, że nie pozostawia on zabrudzeń i dodatkowych śmieci.

Sufit napinany można coraz częściej spotkać w starszych mieszkaniach, które wymagają obniżenia pomieszczeń. Jest to rozwiązanie nieco droższe od zwykle stosowanych w tym celu sufitów podwieszanych, charakteryzuje się jednak bardzo wysoką trwałością oraz walorami estetycznymi. Na ostateczny koszt wpływają przede wszystkim zastosowane materiały, ich ilość, a także cena montażu przez profesjonalną firmę. W zależności od powierzchni, jaką sufit taki ma pokryć, może ona wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.