Czym opryskiwać komary i kleszcze?

Kilka lat temu kupiłam sobie działkę rekreacyjną. Bardzo lubię spędzać czas w ciszy i na świeżym powietrzu. Byłam pewna, że w takim miejscu będę świetnie się bawić. Niestety nie wzięłam pod uwagę jednej rzeczy. A mianowicie tego, że takie miejsca są prawdziwą wylęgarnią wszelkich insektów takich jak komary czy kleszcze. Jestem bardzo przewrażliwiona na takie insekty, szczególne na kleszcze które roznoszą różne groźne choroby. W związku z tym nie odwiedzałam swojej działki zbyt często. W tym roku jednak postanowiłam coś z tym zrobić.

Zdecydowałam się na opryski kleszczów i komarów

oprysk na komary i kleszczeMoja przyjaciółka poradziła mi, abym zdecydowała się na oprysk na komary i kleszcze. Przyznam szczerze, że nie byłam zbyt przekonana do tego pomysłu. Często stosowałam preparaty na skórę przeciwko komarom i kleszczom, i o ile jeszcze nigdy nie złapałam kleszcza o tyle zawsze wracałam do domu pokąsana przez komary. Przyjaciółka wytłumaczyła mi jednak, że nie o takie preparaty jej chodzi. Doradziła mi kupno preparatu na opryski roślin i domku na działce. Zdecydowałam się spróbować. Udałam się do sklepu ogrodniczego, gdzie poprosiłam o skuteczny sprej biobójczy. Sprzedawczyni doradziła mi kupno mocnego koncentratu takiego preparatu, który rozpuszcza się w wodzie i dokonuje się opryski. Przekonywała mnie ona, że preparat jest bardzo skuteczny zarówno na komary jak i kleszcze, a przy tym jest bardzo wydajny. Jedno, małe opakowanie wystarcza na cały sezon, a oprysków nie trzeba powtarzać zbyt często. Preparat mimo tego, że jest niezwykle silnym koncentratem biobójczym jest w pełni bezpieczny dla człowieka. Jego opary nie są szkodliwe i nie wydzielają nieprzyjemnego, drażniącego zapachu. Zostałam również zapewniona, że to niezwykle popularny produkt bardzo często wybierany przez klientów. Zachęcona przez sprzedawczynie jej pozytywnym komentarzem zdecydowałam się go zakupić i zastosować na mojej działce. Jak się już wkrótce okazało był to bardzo dobry wybór. Opryski były naprawdę skuteczne i pozwoliły mi się pozbyć insektów na dłuższy czas.

Dowiedziałam się również, że nie jest to środek doraźny, który szybko odparowuje tylko silny preparat o długotrwałym działaniu, który na długo pozostaje na liściach roślin i pniach drzew, a także jako składnik wody oczek wodnych. Jego niewyczuwalny do człowieka zapach, przyciąga komary i kleszcze, które po spożyciu tego środka bardzo szybko się unicestwiają. Byłam bardzo zadowolona z jego zastosowania. Teraz już nic nie powstrzymywało mnie od przebywania na działce.