Czym są samonośne balustrady?

 

Samonośne balustrady to najczęściej niezbędny element, który stosowany jest w nowoczesnej architekturze. Takie konstrukcje są najczęściej bardzo trwałym elementem architektonicznym, dzięki któremu maksymalizuje się wykorzystanie naturalnego światła, wraz z zachowaniem kontaktu z otoczeniem. Najlepsze jest to, że balustrady samonośne pozwalają na nieograniczoną swobodę w projektowaniu. Dodatkowo podnoszą komfort użytkowania oraz zwiększają wartość nieruchomości.

Gdzie stosuje się najczęściej balustrady?

balustrady samonośne - KrakówBalustrady są bardzo często stosowane w domach jednorodzinnych, ale także mieszkania lub budynkach firmowych. Stosują je również bardzo duże korporacje, które mają nowoczesne budynki wraz z eleganckim wykończeniem. Za ich pomocą zabezpiecza się różnego rodzaju schody wewnętrzne, a także balkony wewnątrz budynku oraz na zewnątrz. W zależności od miejsca zastosowania musimy wybrać inny rodzaj montażu, a także wykonanie odpowiedniej i stabilnej konstrukcji. Klienci, którzy cenią sobie oryginalność i nieprzeciętność, bardzo często decydują się na balustrady samonośne – Kraków to miasto, gdzie możemy zamówić balustrady ze stali nierdzewnej połączone z drewnem lub ze szkłem albo też balustrady nietypowe, lub samonośne. W wyborze odpowiedniej balustrady może nam pomóc specjalista, który zajmuje się montażem takich konstrukcji i doradzi on nam najlepszy i możliwy wybór, który będzie pełnił funkcję estetyczną, a także funkcjonalną w naszym budynku. Ostatnio coraz bardziej popularne stały się balustrady, które wykonane są z całego szkła i nie są podzielone żadnymi słupkami. Wiele firm oferuje nowoczesne wykonanie szklanych balustrad i dzięki wielu dostępnym systemu mocowanie możliwe jest zaprojektowanie oryginalnej balustrady. W dzisiejszych czasach przepisy zabraniają, aby używać szkła, które może się rozpaść na małe elementy w balustradach i najczęściej musi to być szkło hartowane o podwyższonej wytrzymałości. Dodatkowo warunki takie spełnia również szkło laminowane folią, która jest odporna na uderzenia i nie rozbije się na drobne, ostre odłamki.

Wielu klientów, którzy zakopują balustrady do swojego domu zastanawia się czy musi to być szkło przezroczyste. Jak się jednak okazuje na laminowanym szkle możemy dokonać ubarwienia albo też nadrukować elementy graficzne. Dodatkowo dla osób, które nie chcą zbyt często czyścić balustrady, dobrym rozwiązaniem jest zakupienie szkła z powłoką samoczyszczącą. Takie rozwiązanie sprawia również, że woda nie zbiera się na niej w krople, tylko spływa po powierzchni, a przy okazji dodatkowo spłukuje wszelkie zanieczyszczenia.