Do czego służą pojemniki styropianowe?

Pojemniki styropianowe bardzo często używane są po prostu po to, aby żywność była świeża niemal przez długi czas oraz po to, aby przechować coś w pojemniku, który po protu szybko się nie zniszczy, ani nie zmoczy, tak jak w przypadku kartonów na żywność, na wynos. Pojemniki styropianowe dobrze izolują ciepło, zachowując w środku odpowiednią temperaturę produktów, dzięki czemu posiłek pozostaje ciepły przez długi czas.

Rodzaje opakowań styropianowych

 

opakowania styropianoweW sklepach znajdziemy wysokiej jakości opakowania styropianowe do przechowywania zup, hamburgerów czy innych dań. Termoizolacyjne pudełka są niedzielone, dwudzielne i trójdzielne, wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby. Konstrukcja umożliwia spożywanie bezpośrednio z pojemnika. Są bardzo trwałe i wygodne w transportowaniu. Dlatego warto od zaraz wyposażyć swoją małą gastronomię w pojemniki styropianowe. Takie opakowania są przede wszystkim bardzo wygodne w transporcie. Takie opakowania styropianowe są wykonane z polipropylenu oraz posiadają certyfikat zezwalający na kontakt z żywnością. Pozwalają na zachowanie długiego terminu świeżości produktów spożywczych w czasie magazynowania, przechowywania oraz transportu. Polipropylen EPS nie przekazuje zapachu ani smaku jedzeniu, z którym ma kontakt, więc inwestycja jest to naprawdę konkretna. Pojemniki tego typu są lekkie, pozbawione ostrych krawędzi, odporne na uderzenia, higieniczne, ekonomiczne, nadają się w 100% do recyklingu, przystosowane do mycia w zmywarkach i mycia woda oraz detergentami. Taki materiał, nie stanowi pożywki dla rozwoju mikroorganizmów, przez co doskonale nadaje się do produkcji opakowań spożywczych, wydłużając okres świeżości przechowywanych produktów. Opakowania styropianowe można zrobić pod klienta bezpośrednio na zamówienie według proponowanego przez klienta wzoru lub wzoru opracowanego przez dział projektowy firmy.

Mając na uwadze dobro klientów, wybór pojemników styropianowych wydaje się oczywisty. Ze względu na to, że są całkowicie szczelne, odpowiednia temperatura utrzymuje się znacznie dłużej, jak również wyglądają bardzo czysto i schludnie. Pomimo tego, że pojemniki te wymagają odpowiedniej pielęgnacji, to nie jest wymagane to aby je myć, bo mogą po prostu służyć do jednorazowego użytku. Pojemniki styropianowe również łatwo się rozkładają, więc nie niszczą naszej planety. Oprócz świetnych właściwości-utrzymuje stałą temperaturę, czy nie jest toksyczny dla nas i zachowuje świeżość, to jeszcze dodatkowo można go użyć kilka razy i jest bardzo tani.