Do czego służy ogrzewacz przepływowy wody?

Można na wiele sposobów sterować temperaturą w obiegu hydraulicznym w naszym domu. Często korzysta się z urządzeń takich jak bojlery. Jest jednak kilka innych sposób na podgrzanie wody w punktach czerpania wody w naszym domu. Można między innymi zainstalować ogrzewacz przepływowy wody, który działa punktowo. O jego działaniu poniżej.

Działanie ogrzewacza przepływowego wody

ogrzewacz przepływowy wody warszawaOgrzewacz przepływowy wody działa punktowo, to znaczy ogrzewa wodę w systemie tylko w jednym punkcie, na przykład ogrzewa strumień wydostający się z kranu nad umywalką. Zainstalowanie takiego ogrzewacza jest bardzo wygodne. Ogrzewacz przepływowy bowiem ogrzewa wodę tylko podczas poboru wody. Jest w nim zamontowany specjalny czujnik, który uruchamia grzałkę wody dopiero po odkręceniu ujścia wody. Z początku woda leci zimna, jeżeli nie była dawno odkręcana, ale wystarczy tylko kilka sekund, by ogrzewacz nagrzał wodę. Dzięki temu już w krótkim czasie możemy cieszyć się komfortową temperaturą. Po zakręceniu ujścia wody natomiast ogrzewacz wyłącza się samoistnie, z reguły około dwudziestu sekund od zakręcenia kurka kranu. Urządzenie to więc pozwala zaoszczędzić wiele energii elektrycznej i w pewnym stopniu przyczynia się do minimalizacji opłat za pobór prądu. Podgrzewacze wody posiadają moc od trzech do dwudziestu kilowatów. Odpowiedni model wybiera się w zależności od posiadanego systemu hydraulicznego w domu, ale także w zależności od naszych preferencji. Im wyższą temperaturę przypływu wody chcemy uzyskać, tym większa musi być moc ogrzewacza. Często w ogrzewacze podgrzewają wodę skokowo, to znaczy że im większy strumień wody przepływa przez kran, tym wyższą temperaturę możemy uzyskać. Niektóre spośród tych urządzeń pozwalają na sterowanie temperaturą wody. Ogrzewacz wody możemy zakupić w sklepach z hydrauliką, które możemy znaleźć w dużych, polskich miastach. Tam znajdziemy sklepy oferujące ogrzewacz przepływowy wody Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań to miasta, w których jest bardzo duża ilość takich sklepów. Warto także wybierać takie sklepy, które oferują także instalację takich urządzeń. Muszą one być zamontowane tak, by były zintegrowane z całym system hydraulicznym. Można oczywiście podjąć się takiego montażu samodzielnie, pod warunkiem że posiadamy odpowiednią wiedzę i kompetencje, które umożliwiają na reparacje w układzie wodnym domostwa.

Ogrzewacze przepływowe wody pozwalają zaoszczędzić wiele energii elektronicznej. Ogrzewają wodę w niewielkich ujęciach, montuje się je nad lub pod umywalką. Podnoszą temperaturę cieczy, zaraz po tym jak odkręca się kran, a ich działanie ustaje parę sekund po zakręceniu ujścia wody.