Dochodowe koparki do Bitcoinów

 

Właścicielem kryptowalut czyli także jednej z najpopularniejszych takiej jak Bitcoin można się stać co najmniej na dwa sposoby. Pierwszym i najprostszym sposobem jest zakup wybranej waluty na giełdzie kryptowalutowej. A jeżeli chodzi konkretnie o Bitcoiny, jest to na tyle popularna waluta, iż możemy ją już nawet zakupić w specjalnych placówkach stacjonarnych, jednak póki co takie usługi są oferowane jedynie w dużych aglomeracjach miejskich, takich jak przykładowo Warszawa. Inny i trochę bardziej skomplikowanym sposobem jest samodzielne wydobywanie kryptowalut.

Jaką koparkę do Bitcoinów opłaca się kupić?

opłacalna koparka bitcoinJeżeli chcemy podjąć się procesu wydobywania kryptowalut musimy przede wszystkim wyposażyć się pod kontem technicznym. Obecnie najpopularniejszą walutą kryptograficzną jest waluta obecna na rynku od 2009 roku o nazwie Bitcoin. Przez swą popularność i szerokie zastosowanie w ostatnich latach Bitcoin bardzo szybko zyskał na wartości, przez co również opłacalność jego wydobycia znacznie poszła do góry. Obecna wartość Bitcoina waha się w okolicy dwudziestu sześciu tysięcy złotych za jedną sztukę, jednak bywały czasy, iż jego wartość osiągała nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych czyli prawie dwa razy tyle co obecnie. Ze względu na bardzo dużą wartość waluty stała się ona także dość popularna pod kątem wydobycia, przez co obecnie jest coraz trudniej pozyskać duże ilości nowych Bitcoinów, jednak wychodzi się z założenia, iż można zbierać grosz do grosza a w tym wypadku Soshin do Soshina a kiedyś się uzbiera może nawet cały Bitcoin. Oczywiście Soshin jest najmniejszą częścią Bitcointa a dokładnie jest to jedna część ze stu milionów. Mając na uwadze powyższe opłacalna koparka Bitcoin musi posiadać odpowiednio dużo mocy obliczeniowej, aby móc wykopywać Soshiny w dość dużych ilościach, tak aby mogły zwrócić się nakłady poniesione na zakup koparki, koszty zużycia energii (te będą dość wysokie gdyż aby mieć wyniki koparki będą działały nawet po dwadzieścia cztery godziny na dobę) oraz wygenerować zysk za poświęcony czas.

Opłacalność poszczególnych koparek możemy policzyć nawet przed dokonaniem zakupu, gdyż w oparciu o dane statystyczne mówiące nam z jaką częstotliwością obecnie są odkrywane bloki poszczególnych Bitcoinów oraz parametry techniczne koparki która nas interesuje, czyli jej moc obliczeniową i zużycie energii, możemy potencjalnie wyliczyć ilość możliwych do wykopania Bitcoinów w danej przestrzeni czasu. Z takowych obliczeń zazwyczaj otrzymamy Soshiny a nie Bitcoiny, jednak ze względu na wysoki kurs cały biznes nadal może okazać się opłacalnym.