Dwustronna pościel lego ninjago

 

Każdy chłopiec jest chociaż troszkę potocznie mówiąc syneczkiem mamusi. I każda z mam wie jak ciężko jest nadąż nad małym rozrabiaką. Dzieci mają tyle energii, że czasem zastanawiam się skąd one ją czerpią, czy przypadkiem nie mają w sobie wbudowanych jakiś agregatów prądotwórczych. 

Zalety dwustronnej pościeli lego ninjago

pościel lego ninjago dwustronnaNie no a tak już poważnie największy problem z aktywnością dziecka pojawia się wieczorem. Kiedy pora do łóżka to wtedy wybucha wulkan energii, i potocznie mówiąc ciężko jest naszą pociechę zagonić do łóżka.  U mnie sprawdziło się bardzo proste rozwiązanie. Gdy przychodzi czas na sen wołam maluszka do pokoju, do jego łóżka w którym czeka na niego jego ulubiona pościel lego ninjago dwustronna. Chłopcy uwielbiają bawić się lego, dlatego też spanie pod pościelą z ludzikami lego jest dla nich niezłą frajdą. Dużą zaletą jest również funkcja jaką jest dwustronność. Dziecko ma możliwość wyboru pod którą ze stron danego wieczoru chce spać. Każde dziecko cieszy możliwość dokonania wyboru, podjęcia decyzji. Uważam również, że o wiele łatwiej jest mówić potocznie zapędzić dziecko do łóżka. Można krzyknąć coś w stylu : „Synku Twoi wojownicy lego ninjago już czekają w łóżku na Ciebie!”. Myślę, że każdego z naszych rozrabiaków takie zdanie zachęci do udania się do łóżka. Zdanie to będzie przecież w całości prawdziwe, w łóżku na naszego chłopczyka czekali będą wojownicy ninjago i to po dwóch stronach pościeli, do wyboru do koloru. Jest to pewnego rodzaju ubarwianie codzienności, wieczornej rutyny dla dziecka. Pomaga to również naszemu maluszkowi rozwijać wyobraźnie. Pościel nie dość, że rozwija naszą pociechę, to jest wykona z przyjemnego materiału, który nie podrażni skóry naszego dziecka. Nie dość, że dziecko chętniej kładzie się spać to i ma o wiele łatwiejsze zasypianie. Mogło by się wydawać, że pościel jest tak mało znaczącym elementem, a jednak jak bardzo ubarwiającym naszym małym dzieciom szarą rzeczywistość. Niektórzy rodzice sądzą, że jest to niepotrzebne, że to niepotrzebny wydatek.

Ja jednak uważam, że otoczenie dziecka ma bardzo duży wpływ na jego chociażby psychikę. Mały człowiek potrzebuje by jego otoczenie było kolorowe, bajeczne, potrzebuje czuć się bezpiecznie. My jako rodzice musimy starać się by każdego dnia na twarzach naszych małych potworków widniał uśmiech. Dzięki tej pościeli widzę ten uśmiech na koniec dnia, w pościeli, widok dziecka zasypiającego z uśmiechem na twarzy – coś pięknego i bardzo cennego. Chciałabym mieć ten widok każdego wieczoru przed oczami.