Fachowa firma instalacyjna do monitoringu

 

Nowy obiekt handlowy w mieście nie był niczym zaskakującym, choć galeria którą mieliśmy ochraniać była jedną z największych do tej pory, i wymagała znacznie więcej pracy niż pozostałe, w których przyszło nam pracować. Ten obiekt, jednak, był o tyle wygodny iż mogliśmy sami wprowadzić większość zasad i rutyn, ale również rozmieścić wszelkie urządzenia monitoringu wedle własnego uznania w taki sposób, by były one jak najwygodniejsze do codziennego użytkowania, ale również jak najbardziej skuteczne podczas jakichkolwiek zdarzeń.

Nowoczesny monitoring do galerii handlowej

montaż monitoringu w KoszalinieMając tak duże możliwości i pole działania, mogliśmy samodzielnie zaprojektować wstępny plan ochrony i monitorowania obiektu, jak również własnoręcznie wybrać wszystkie urządzenia, jakie miały zostać użyte na chronionym terenie. Jedynym mankamentem, na który natrafiliśmy podczas organizacji ochrony nowego obiektu była oczywiście instalacja urządzeń. Nasza firma nie zajmowała się montażem systemu monitorowania i nie posiadała żadnych uprawnionych techników, mogących takowe urządzenia zainstalować i skonfigurować, więc w tym jedynym przypadku musieliśmy polegać na pomocy firmy zewnętrznej. Jednak nie była to zbyt duża przeszkoda, gdyż już wielokrotnie współpracowaliśmy z bardzo renomowaną firmą, której specjalnością był montaż monitoringu w Koszalinie, i jak zwykle w takiej sytuacji, zwróciliśmy się do instalatorów owej firmy ze zleceniem montażu urządzeń. Usługa instalacji systemu monitorowania do naszego obiektu była o wiele tańsza niż zazwyczaj, gdyż posiadaliśmy już własny sprzęt i urządzenia, potrzebując jedynie ich podpięcia i uruchomienia, więc koszty wynajęcia instalatorów okazały się znikome. Duże doświadczenie kolegów z firmy instalacyjnej pozwoliło nam również uniknąć kilku problemów z wybranymi przez nas urządzeniami, gdyż okazało się, iż kilka z nich nie będzie współpracować z posiadanym przez nas systemem.

Na szczęście, koledzy zaoferowali nam nieodpłatną wymianę urządzeń na takie, które będą działać zgodnie z naszym systemem monitorowania, i zgodziliśmy się na taką wymianę bez wahania, bo pozwalało nam to zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Z pomocą fachowej firmy instalacyjnej, postawienie całości infrastruktury systemu monitorowania nie trwała dłużej niż ledwie tydzień, a większość czasochłonnych prac polegała głównie na przeprowadzaniu okablowania i montażu kamer w wybranych miejscach. Tak szybka instalacja pozwoliła nam na bezproblemowe otwarcie obiektu i zabezpieczenie go już od pierwszego dnia.