Gdzie kupić bagażniki rowerowe?

By udać się w daleką wyprawę rowerową, konieczne jest odpowiednie wyposażenie, bowiem bagaż, jaki się zabiera jest z reguły bardzo ciężki. Często nie wystarczają jedynie dwie sakwy podróżne, które zwyczajowo instaluje się na tylnym bagażniku. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup dodatkowego, przedniego bagażnika, który można dopasować do każdego roweru. 

Przedni bagażnik rowerowy 

bagażniki rowerowe przednieZakup przedniego bagażnika to ważna kwestia nie tylko dla osób uzależnionych od dalekich wypraw rowerowych, ale też dla tych, które w swoich rowerach nie mają żadnego bagażnika. Przednie bagażniki pasują do każdego rodzaju rowerów, od górskich po trekkingowe i jedyną kwestią jest ich dobranie do swojego modelu jednośladu. Bagażniki montuje się z reguły do przedniej piasty, dwoma, wzmacnianymi uchwytami. Jednakże istnieją również inne sposoby ich mocowania, natomiast ten jest zdecydowanie najbardziej popularny. Bagażniki rowerowe przednie są dostępne w wielu sklepach internetowych. Czemu akurat piszemy o sklepach online? Ponieważ tam mamy największy ich wybór, a także najbardziej korzystne ceny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zupełnie za darmo możemy skorzystać z doradztwa obsługi takich sklepów. Zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Koszt przednich bagażników jest mocno zróżnicowany, bowiem wszystko zależy od tego, kto jest ich producentem, jaki mają udźwig oraz tego, do jakich rowerów są przeznaczone. Jednakże ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na trzystu-czterystu złotych. Jednak wygoda i komfort przewożenia bagaży jest bezcenna, toteż nie ma się czemu dziwić, że tego rodzaju bagażniki cieszą się coraz większym powodzeniem. Jeżeli nie wiemy, który bagażnik jest najbardziej dopasowany do naszego roweru, większość sklepów internetowych informuje o tym w treści oferty. Bagażniki przednie można dokupić zarówno do męskich, jak i damskich rowerów. Jeżeli zdecydujemy się na zakup bagażnika, to warto wiedzieć, iż większość z nich posiada kilkuletnią gwarancję.  

Przednie bagażniki mają różny udźwig, najczęściej jest to od dziesięciu do nawet dwudziestu pięciu kilogramów. To wystarczające parametry, by zainstalować nawet bardzo pojemne sakwy podróżne, które są nieodłączną częścią każdej, dalekiej eskapady. Zakup przednich bagażników nie jest zadnym problemem, ponieważ znajdują się one w ofercie większości sklepów internetowych. Znajdziemy tam oferty na każdą kieszeń i dopasowane do potrzeb zarówno początkujących jak i zaawansowanych cyklistów.