Gdzie wybrać się na wymarzony urlop?

 

Polska to piękny i niepowtarzalny kraj. Istnieje tu wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić. W momencie, kiedy zbliża się już nasz długo wyczekiwany urlop, to właśnie tutaj warto go spędzić. Nie musimy wyjeżdżać daleko za granicę, by świetnie się bawić. Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto spędzić swój urlop właśnie w Polsce. Gdzie zatem możemy się wybrać na swój wymarzony urlop?

Profesjonalne spływy rzeką Słupia

spływ słupiąJednym z najbardziej kreatywnych pomysłów dla miłośników aktywnego spędzania czasu jest spływ kajakami lub pontonem. W przypadku pontonu, nie musimy posiadać aż tak dużych umiejętności, związanych ze sterowaniem nim. Oczywiście nie można wygodnie się rozsiąść i oczekiwać, że ponton sam dopłynie do celu. Zawsze powinniśmy zachować rozsądek i zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników spływu. Spływy pontonowe z reguły wymagają uczestnictwa minimum czterech innych osób. Wówczas każdy dostaje wiosło i możemy się świetnie bawić. Dla tych bardziej wymagających turystów, którzy są większymi indywidualistami, polecany jest spływ kajakiem. To właśnie tam będziemy mogli maksymalnie wykorzystać swoja kondycję i sprawdzić czy potrafimy podołać tak trudnemu wyzwaniu. W Polsce istnieje bardzo wiele popularnych miejsc do spływów. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, gdzie możemy wybrać się na kajaki jest spływ Słupią. To bardzo długa i jednocześnie piękna rzeka, która zaczyna się w środkowej Polsce. Właśnie tam możemy zacząć swój spływ kajakowy lub pontonowy. Następnie rzeka ciągnie się przez dziesiątki kilometrów. Łączna długość tej rzeki wynosi ponad sto trzydzieści kilometrów. To bardzo wymagający kondycyjnie trasa do spływów. Oczywiście, na miejscu znajdziemy wiele punktów w których będziemy mogli wynająć kajaki oraz pontony. Dostaniemy tam potrzebny sprzęt do spływu w postaci wiosła oraz specjalnej kamizelki ratunkowej. Również w zależności od zagrożenie, możemy dostać specjalny kask. Bez najmniejszych problemów możemy wynająć kajak, a następnie oddać się całkowitemu szaleństwu na wodzie.

Płynąc tą cudowną rzeką jaką jest Słupia, możemy dotrzeć aż do naszego pięknego morza Bałtyckiego. Jeśli chcemy spędzić swoje wymarzone i niezapomniane wakacje, to właśnie tam zdecydowanie powinniśmy się wybrać. Wszyscy ci, którzy kochają aktywny wypoczynek i piękną naturę, która ich otacza. Znajdą nad rzeką Słupią idealne miejsce do spędzenia wyjątkowego urlopu w towarzystwie swojej rodziny lub zgranej paczki przyjaciół. Wystarczy jedynie zgrać termin i dojechać na miejsce autem.