Jak powinny być zaprojektowane wnętrza?

Kiedy myślimy o aranżacji wnętrz wydaje nam się to bardzo proste. Przecież wystarczy jedynie dobrać odpowiednie meble, kilka dodatków, ewentualnie kolor ścian. Jednak prawda jest zupełnie inna. Czasami, aby zaprojektować jakieś pomieszczenie na przykład restaurację bądź biuro należy znać przepisy bhp, gdyż należy zadbać o to, by ścieżki ewakuacyjne były szerokie i niezagracone.

Aranżacja wnętrz – jak prawidłowo projektować wnętrza?

aranżacja wnętrz toruńBardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile czasu musi poświęcić projektant wnętrz na to, aby zaprojektować idealne pomieszczenie, które spodoba się jego klientowi. Zazwyczaj klienci mają bardzo duże oczekiwania co do projektu, dlatego w zależności od wielkości pomieszczenia projektant bądź architekt spędza nad projektem od kilkunastu godzin do nawet kilkunastu dni. W przypadku mieszkań czy też domów aranżacja wnętrz Toruń jest bardzo ważna, ponieważ musi spełniać oczekiwania mieszkańców. Do tego każde z pomieszczeń powinno być przestronne i funkcjonalne co jest bardzo trudne do osiągnięcia, szczególnie w małych mieszkaniach, w których właściciel chce mieć łazienkę, kuchnię i najlepiej dwa pokoje. Niestety jeśli metraż jest zbyt mały to taki projekt jest niewykonalny, ponieważ te pokoiki byłyby tak małe, że nie pomieściłyby wszystkich niezbędnych rzeczy. W takim przypadku projektant musi tak dobrać aranżację pomieszczenia, aby zadowolić klienta. Trudniej jest w przypadku aranżacji dużych obiektów takich jak restauracje, hotele, kluby, bary czy też biura. W przypadku tych ostatnich należy wziąć pod uwagę nie tylko niezbędne meble takie jak biurka dla pracowników, na których znajdował się będzie konieczny do pracy sprzęt, ale również odpowiednie ich ustawienie względem światła a także tak, aby każdy pracownik miał odpowiednią przestrzeń wokół biurka do swobodnego poruszania się. W przypadku tego oraz pozostałych obiektów należy również pamiętać o drogach ewakuacyjnych, które powinny być odpowiednio oznakowane oraz nie powinny być używane jako dodatkowa przestrzeń do trzymania różnych niepotrzebnych w tej chwili rzeczy.

Jak widać aranżacja pomieszczeń nie jest łatwym zadaniem i wymaga od projektanta poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, doświadczenia, wiedzy a także pomysłów, dzięki którym każde pomieszczenie będzie oryginalne i wyjątkowe niezależnie od tego czy jest to sypialnia, kuchnia, bar, klub czy też hotel. Jednak oprócz tego należy również pamiętać o przestrzeganiu przepisów prawa jeśli są to obiekty, w których będzie przebywać dużo osób.