Jak przechowywać płyn adblue?

 

Substancja adblue to substancja wykorzystywana w branży samochodowej, do przetwarzania dwutlenku węgla, będącego efektem spalania auta, na azot i nieszkodliwą parę wodną. Jest to zastosowanie, które na celu ma ochronę środowiska. To rozwiązanie powstało w trosce o wyeliminowanie spalin aut. Zbiorniki na płyn adblue powinny charakteryzować się dobrej jakości budową, tak żeby jakość takiej substancji pozostała jak najdłuższa, jak i bezpieczeństwem w przechowywaniu.

Jakie są rodzaje zbiorników na adblue?

pojemne zbiorniki adbluePłyn adblue to stężenie mocznika, który pomaga w rozkładzie szkodliwych substancji naszego auta. Na rynku są dostępne także zbiorniki na ten rodzaj substancji. Zależnie od tego czy ze zbiorników korzysta klient indywidualny czy firma transportowa, zbiorniki na adlbue mają różna pojemność, jak i różny kształt. Mniejsze, okrągłe  zbiorniki będą nadawały się dla pojedynczego użytkownika, a pojemniki o większych rozmiarach będą nadawać się dla firm. Pojemne zbiorniki adblue charakteryzuje to, że są odporne na wszelkie otarcia czy uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawić się podczas magazynowania składu tej substancji. W magazynach przedstawicieli branży motoryzacyjnej panują określone warunki, takie jak przykład określona temperatura powietrza. Pojemniki na adblue również posiadają zabezpieczenia, które chronią przed wyciekiem substancji z wewnątrz, na przykład wskutek działania nieodpowiedniej temperatury. Również kształt takich pojemników musi być dopasowany do optymalnego składowania i przewożenia tej substancji. Dlatego tak ważne jest by pojemniki były jednocześnie pojemne, jak i łatwe w przenoszeniu. Najczęściej posiadają także specjalna zabezpieczenia, alarmujące o wszelkich przeciekach czy zabezpieczenia uniemożliwiające ich przepełnienie. Duże pojemniki na adblue odznaczają się kompatybilnością, posiadają taką formę, że łatwo dopasowuje się ich kształt do innych pojemników i łatwo układa się je w magazynie obok siebie. Wyróżnia się różne modele zbiorników, takie jak modele jednopłaszczyznowe, jak i dwupłaszczyznowe. Zbiorniki dwupłaszczyznowe są częściej wykorzystywane przez indywidualnych użytkowników, ponieważ mogą być umieszczane na dowolnym podłożu, w odróżnieniu do zbiorników jednopłaszczyznowych, które trzeba dodatkowo ustawić na powierzchni betonowej czy metalowej.

Zbiorniki na adblue dobrać możemy na podstawie odpowiedniej pojemności, która nas interesuje. Pojemne zbiorniki wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej, a mniejsze i bardzie poręczne przez klienta indywidualnego. Warto przy wyborze odpowiedniego modelu zbiornika wybrać taki, który łatwo będzie nadawał się składowania i przewozu.