Jak ubrać się ciepło w góry?

Wyprawa w góry zawsze powinno wiązać się z odpowiednim przygotowaniem. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o ciepłą odzież. Kurtka, bielizna termoaktywna oraz ciepła czapka. Te rzeczy powinny być nieodłącznym elementem każdej górskiej wyprawy. Bez ciepłej czapki oraz kurtki nasza wyprawa nie powinna mieć racji bytu. Jednak warto zadbać o to by nasze rzeczy, które ubieramy w góry również prezentowały się świetnie i były funkcjonalne.

Funkcjonalne rzeczy w każdych warunkach – dwustronne czapki

czapka dwustronnaJednym z ciekawych pomysłów jaki możemy dla siebie kupić to czapki, które są połączeniem dwóch w jednym. Jeśli lubimy dwa kolory, wówczas zakupienie takiej czapki powinno dać nam wiele radości i spełnić nasze oczekiwania. Dodatkowo taką dwustronną czapkę można dopasować idealnie pod swój ubiór. W przypadku kiedy wybierzemy się w góry a nasza kurtka będzie czarna, będziemy mogli obrócić czapkę na stronę po której jej kolor jest czarny. W sytuacji gdy będzie nam bardziej pasował jej inny kolor, znowu będziemy mogli użyć jej poprzedniej strony. To kreatywne rozwiązanie a zarazem bardzo funkcjonalne. Ciepła czapka dwustronna będzie miała zastosowanie w wielu sytuacjach. Będziemy ją mogli zawsze dopasować do swojego ubioru a dodatkowo nie będziemy musieli decydować się tylko i wyłącznie na jeden jej kolor. Dwustronne czapki są w ostatnim czasie modne, i mając do wyboru taką wersją a zwykła standardową, warto wybrać coś bardziej kreatywnego. Z pewnością przyda nam się zatem taka czapka zarówno w górach jak i w mniej wymagających warunkach miastowych. Popularną firmą sprzedająca takie czapki jest marka 4F, posiada ona w swojej ofercie wiele dwustronnych czapek. Warto jednak pamiętać że czapki dwustronne, są z reguły wykonane z lżejszego materiały, jeśli chcemy mieć pewność że nie będzie nam zimno w górach i warunkach zimowych, wówczas powinniśmy osobiście pofatygować się do sklepu sportowego i zobaczyć z czym mamy do czynienia. Kupowanie czapki w internecie może na rozczarować, gdyż nie sprawdzi się ona w trudniejszych warunkach zimowych, ale z pewnością w pozostałych porach roku i mniejszym mrozie sprawdzi się idealnie.

W wyprawie na górskie szlaki zawsze powinniśmy poza czapką pamiętać jeszcze o innych rzeczach, takich jak ciepła i wytrzymała kurtka oraz solidne buty. Jednak głowa zawsze powinna być dobrze osłonięta, gdyż wyziębienie może powodować niebezpieczne problemy zdrowotne. A ideą chodzenia w góry jest nabycie zdrowia a nie rozchorowanie się i czasochłonne leczenie.